نکات لینک داخلی در سئو

نکات لینک داخلی در سئو

نکات لینک داخلی در سئو،لینک سازی داخلی،یک بخش بسیار مهم در موفقیت سئو وب سایت است. در واقع با لینک سازی داخلی، ارتباط بین صفحات وب سایت برقرار می شود.مسیر حرکت کاربر در بین صفحات، با لینک سازی داخلی جهت داده می شود.

لینک سازی داخلی،یک بخش بسیار مهم در موفقیت سئو وب سایت است.

بسیاری از افراد با شنیدن عبارت لینک سازی سئو، لینک سازی خارجی یا همان بک لینک،از سایر سایت ها را به خاطر می آورند. اگرچه لینک سازی خارجی مانند: یک نیرو محرکه برای سئو سایت عمل می کند.ترافیک سایت را به صورت قابل توجهی افزایش می دهد.اما فراموش نکنیم لینک سازی داخلی،نیز به همان اندازه در بهبود سئو سایت اهمیت دارد .باید به شکل صحیحی انجام شود.

در لینک سازی داخلی، می توان ارزش یک صفحه را بین صفحات دلخواه تقسیم کرد.

در بک لینک، شما تنها می توانید برای تعداد محدودی از صفحات وب سایت خود لینک بگیرید. اما در لینک سازی داخلی،شما می توانید با اختیار بیشتری به صفحاتی که میخواهید اعتبار انتقال دهید.

زمانی بک لینک ارزش بالاتری دارد که،از صفحه ای با موضوع مرتبط با سایت شما لینک داده شود.اما در لینک سازی داخلی شما میتوانید به سایر صفحات مورد نظر خود لینک دهید.

با لینک سازی داخلی،شما می توانید برای صفحاتی از سایت خود که ارزش کمتری دارند، اعتبار بیشتری ایجاد کنید.در نتیجه ترافیک بازدید این صفحات را افزایش دهید.

لینک سازی داخلی،باید به طور صحیح بر روی عبارت هایی انجام شود که دارای ارتباط معنایی با موضوع اصلی محتوا شما هستند. در نتیجه از انجام لینک سازی داخلی،غیر مرتبط با موضوع صفحه ی مورد نظر، خودداری کنید.

لینک سازی داخلی،یک روش بسیار خوب برای افزایش اعتبار صفحات جدید در سایت شما است. این موضوع را به خاطر داشته باشید که،لینک سازی داخلی نسبت به بک لینک دارای الویت است. بنابراین برای شروع سئو سایت خود ابتدا بر روی ساختار لینک سازی داخلی،تمرکز کنید.سپس فعالیت لینک سازی خارجی را آغاز کنید.

با لینک سازی داخلی صفحات مهم شما برای ربات های گوگل مشخص می شود

ساختار وب سایت شما و نوع لینک سازی داخلی وب سایت، نقش مهمی در ایندکس شدن صفحات سایتتان توسط ربات های گوگل دارند. ربات های گوگل با لینک سازی داخلی، ارتباط بین صفحات وب سایت شما را درک می کنند و از این طریق متوجه می شوند کدام صفحات وب سایت دارای ارزش بیشتری هستند.

زمانی که چندین صفحه با موضوع مشابه در وب سایت شما وجود داشته باشد، موتور جستجو گوگل بر اساس میزان لینک سازی داخلی بر روی آن صفحات اعتبار آن ها را رتبه بندی خواهد کرد.

اگر میخواهید ساختار وب سایت خود را برای ربات های گوگل قابل درک کنید، لینک سازی صحیح داخلی را فراموش نکنید. با این کار شما به گوگل می گویید کدام صفحات برای شما ارزش بیشتری دارد.

هدایت کاربران از طریق لینک سازی داخلی وب سایت انجام می شود

شما صفحات سایت خود را تنها برای گوگل بهینه نمی کنید، بلکه این کاربران و رفتار آن ها با سایت شما است که سئو وب سایتتان را بهبود می بخشد. در واقع با لینک سازی داخلی شما می توانید مسیر حرکت کاربر در وب سایت را مشخص کنید.

اگر اهمیت لینک سازی داخلی برای سئو سایت را کنار بگذاریم، شما باید این کار میتوانید UX (Use Experience) یا همان تجربه ی کاربری بهتری برای بازدید کنندگان سایت ایجاد کنید.

لینک سازی داخلی سایت را مانند یک نقشه ی سفر برای بازدید کنندگان سایت خود در نظر بگیرید و از ابتدای ورود یک کاربر، مقاصد وی یعنی صفحاتی که در لینک سازی داخلی آورده می شود را برای آن ها مشخص کنید.

نکاتی که باید در لینک سازی داخلی به آن ها توجه کنیم:

بهبود لینک سازی داخلی با تمرین و تکرار اتفاق می افتد. شما می توانید برای بهبود ساختار لینک سازی داخلی خود از ابزار های آنالیز لینک استفاده کنید. ابزارهایی مانند Ahref، Moz، Screaming frogو … می تواند برای آنالیز ساختار لینک های داخلی و خارجی سایت شما بسیار کاربردی باشد.

در کنار استفاده از ابزارهای آنالیز لینک، نکاتی نیز وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید:

1- انکر تکست لینک ها را بهینه کنید

انکر تکست (به انگلیسی: Anchor Text) که در فارسی به معنای متن لنگر شده است،در واقع عبارتی است که با آن به یک صفحه در سایت لینک داده میشود.

انکر تکستی که شما برای لینک سازی داخلی سایت استفاده می کنید،باید به طور بهینه نوشته شود. منظور از بهینه بودن، استفاده از انکر تکست مرتبط با موضوع اصلی صفحه ی مورد نظر است.

از عبارت هایی مانند:” اینجا کلیک کنید” به هیچ عنوان برای انکر تکست لینک داخلی استفاده نکنید.به جای این عبارت های بی معنا،از عبارت هایی که موضوع صفحه را مشخص می کند استفاده کنید.برای مثال: اگر درباره ی قیمت سئو سایت صحبت می کنید،میتوانید با عبارت “تعرفه سئو سایت” به صفحه ای که درباره قیمت ها،سئو سایت توضیح می دهد لینک دهید.

برای نوشتن انکر تکست سعی کنید،از کلمه ی کلیدی صفحه ای که به آن لینک می دهید،در متن انکر تکست استفاده کنید.

برای تصاویری که قرار هست، به صفحه ای مشخص لینک داده شوند نیز از انکر تکست مناسب با صفحه ی مورد نظر استفاده کنید. بدون انکر تکست مناسب تقریبا ربات های گوگل هیچ درکی از لینک تصویر مورد نظر شما پیدا نخواهند کرد.

2- لینک سازی داخلی بیش از حد را فراموش کنید

زیاده روی در لینک سازی داخلی،میتواند به صفحه ی مورد نظر در سایت شما آسیب برساند. البته هیچ قانونی برای تعدادی مشخص لینک های داخلی؛در یک صفحه وجود ندارد.برای تعداد لینک سازی های داخلی صفحات،تنها راحتی و رضایت کاربران خود در هنگام خواندن مطالب صفحات سایت،را ملاک قرار دهید.

اگر در جایی از متن نیاز هست،به صفحه ای لینک داده شود.که کاربر نیاز به مطالعه آن صفحه هم دارد پس در لینک دادن شک نکنید!

با توجه به مسیر حرکتی که میخواهید به کاربر خود در سایت بدهید،جای لینک ها را با حفظ ارتباط معنایی مشخص کنید.

تعداد 5 تا 10 لینک،به ازای هر 1000 کلمه در یک صفحه می تواند منطقی باشد.اما باز هم تاکید می کنیم تعداد لینک های داخلی سایت،با توجه به صلاحدید شما میتواند تغییر کند.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟