نکاتی درباره ویو اینستاگرام

نکاتی درباره ویو اینستاگرام

نکاتی درباره ویو اینستاگرام،ویو در اینستاگرام، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا ببینید چه افرادی پست شما را دیده‌اند یا استوری‌تان را تماشا کرده‌اند؛ و اینکه در کل چه تعداد از فالوورهایتان محتوای شما را دیده اند. چنانچه شما نیز یکی از کاربران میلیونی اپلیکیشن اینستاگرام هستید و کنجکاوید تا با ویو در اینستاگرام و شیوه‌های افزایش آن بیشتر آشنا شوید، تا انتها این مطلب را دنبال کنید.

ویو(view) اینستاگرام چیست؟

نخست به معنی و مفهوم لغت ویو و اینکه شامل چه بخش‌هایی از اینستاگرام می شود، می‌پردازیم. لغت ویو(view) یک واژه انگلیسی،  و معادل لغت چشم انداز در فارسی است. زمانی که شما از طریق اپلیکیشن اینستاگرام محتوایی مثل عکس یا ویدئو را با سایر افراد به اشتراک می گذارید، لازم است تا واکنش مخاطبان خود را نسبت به پست یا استوری‌‌ که به اشتراک گذاشته‌اید بدانید تا با سلیقه مخاطبان خود آشنا شده و بر این اساس به تولید محتوا بپردازید. یکی از  راه‌های آگاهی از فید بک و واکنش مخاطبان، توجه به تعداد کامنت ها و ریپلای‌ها است؛ و بالاتر از آن، نگاه به ویو پست ها و استوری ها است.

 • ویو پست در اینستاگرام

یکی از مواردی که سطح تعامل و فعالیت مخاطبان شما را نشان می‌دهد، ویوی پست شماست. به یاد داشته باشید که عموماً تعداد ویوی ویدیوهایی که در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذارید از تعداد لایک‌های آن بیشتر است، زیرا افراد زیادی پست شما را خواهند دید، ولی آن را لایک  نمی‌کنند.

 • ویو استوری در اینستاگرام

وقتی استوری مورد علاقه‌تان را در اینستاگرام خود آپلود می کنید، فالوورهای شما می توانند به مدت 24 ساعت استوری شما را ببینند و پس از آن، استوری شما حذف می شود مگر اینکه آن استوری را هایلایت کنید.

شما می توانید ببینید که چند نفر از فالوورهای شما استوری شما را دیده اند. بی‌شک هر چه تعداد ویو و بازدید از استوری شما بیشتر باشد، یعنی افراد بیشتری به صفحه شما علاقه مند شده‌اند و در نتیجه تعداد فالوورهای پیج اینستاگرام‌تان  افزایش می یابد.

چگونه ویو اینستاگرام را مشاهده کنیم ؟

ویو اینستاگرام از چندین بخش اینستاگرام تشکیل می شود. استوری و پست دو قسمت از اینستاگرام هستند که نقشی تعیین‌کننده در افزایش میزان بازدید از میزان بازدید از پیج شما دارند. ما در این قسمت در مورد ویو پست و استوری در اینستاگرام صحبت خواهیم کرد.

مشاهده ویو استوری در اینستاگرام

استوری ها یکی از مهم ترین بخش های اینستاگرام هستند. محتوایی که از طریق استوری ارسال می‌کنید دائمی نیست و فقط به مدت 24 ساعت در دسترس مخاطبین صفحه شما است. شما می‌توانید با ارسال و قرار دادن استوری های جالب، بینندگان را تشویق کنید تا استوری‌های شما را تا انتها را تماشا کنند. تعداد بازدید از استوری شما در قالب یک عدد در پایین صفحه استوری شما نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید برای دیدن نمایه‌های افرادی که استوری شما را دیده‌اند صفحه را به بالا بکشید.

تنظیمات استوری مربوط به ویو استوری

 اینستاگرام برای حفظ حریم خصوصی کاربران خود تدابیر مختلفی اتخاذ کرده است. یکی از این تدابیر قابلیت تنظیم استوری است. شما از بخش تنظیمات استوری میتوانید برای کنترل افرادی که مایل هستید استوری شما را ببینند استفاده کنید. یکی از روش های کنترل این است که استوری خود را از افراد پنهان کنید، در واقع با این کار می توانید داستان خود را از چشم افرادی که به هر علت نمی‌خواهید استوری‌‌ شما را ببینند پنهان کنید.

برای انجام این تنظیمات، قبل از استوری کردن مطلب مورد نظرتان پروسه ذیل را دنبال کنید:

 1. به صفحه استوری اینستاگرام خود وارد شوید.
 2. روی آیکون تنظیمات یا setting کلیک کنید.
 3. به قسمت استوری یا داستان بروید.
 4. در قسمت view یا بازدید استوری روی گزینه hide story from یا پنهان کردن استوری ، ضربه بزنید.
 5. وقتی که وارد این صفحه می شوید فهرست افرادی که قادر هستند استوری شما را تماشا کنند پیش روی‌تان قرار می‌گیرد .
 6. با کلیک روی نام هر کدام از این کاربران آنها را انتخاب کنید
 7. سپس روی گزینه done یا انجام شد، ضربه بزنید تا استوری شما از دید افراد این لیست مخفی شود.

دقت داشته باشید برای خارج کردن افراد از این فهرست نیز فقط کافی است به لیست افراد پنهان شده رجوع و تیک مقابل نان آنها را بردارید تا این افراد بتوانند مجدداً استوری‌های شما را ببینند.

دیدن ویو پست های ویدیویی اینستاگرام

پست های ویدیویی اینستاگرام به دو شکل نمایش داده می شوند. به این ترتیب که:

1- چنانچه پستی که به اشتراک می گذارید به صورت ویدئو با مدت زمان کمتر از 1 دقیقه باشد. پست شما در قالب ویدیوهای اینستاگرامی نمایش داده می‌شود و تعداد لایک ها و بازدیدها به صورت پیش فرض در زیر پست شما درج می شوند. تعداد ویو از یک پیام به این معنی است که چند کاربر پیام شما را دیده اند. به عنوان مثال، اگر یکی از پست های شما 500 ویو داشته باشد، به این معنی است که 500 نفر پست شما را دیده اند.

2- این نوع پست برای ویدیوهایی است که زمان آن بیش از 1 دقیقه است و به صورت igtv نمایش داده می شوند. برای دیدن ویو و میزان بازدید این نوع پست نیز فقط کافیست به آمار عددی که در زیر پست حک شده دقت نمایید تا متوجه تعداد کاربرانی را که پست شما را تماشا کرده‌اند شوید.

چگونه ویو اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

همانگونه که ذکر شد، اینستاگرام تدابیر فراوانی را برای محافظت از حریم خصوصی شما انجام می‌دهد. یکی دیگر از این تدابیر که امکان پنهان نمودن تعداد بازدیدها و لایک های هر پست است. در اینجا نحوه پنهان کردن تعداد بازدید و لایک برای پست های جدید و قدیمی آورده شده است.

شیوه مخفی کردن لایک و ویو پست های جدید اینستاگرام

در آغاز، نخست اینستاگرام خود را به به روزترین نسخه ارتقاء دهید. سپس:

 1. یک پست جدید بگذارید. برای کذاشتن یک پست جدید روی آیکون+ در پایین صفحه ضربه بزنید.
 2. بعد از انتخاب تصویر مورد نظر و اعمال فیلترها و ادیت های دلخواهتان، در مرحله آخر انتشار پست روی گزینه advanced setting ضربه بزنید.
 3. گزینه نخست به نام، Hide Like and View Counts on This Post ، را روشن کنید.

پس از این مراحل دیگر تعداد ویو و لایک این پست شما نشان داده نمی شود.

شیوه مخفی کردن تعداد لایک ها و ویو پست های قدیمی

برای اینکه قادر باشید تعداد ویو و لایک های پست های قدیمی خود را مخفی نمایید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی شکل سه نقطه پست مدنظرتان ضربه بزنید
 • گزینه Hide Like Count برای تصویر و View Count برای ویدیو را روشن کنید. تا دیگر تعداد لایک و کامنت ها نمایش داده نشود .

همین مراحل را می توانید برای مخفی‌سازی دیگر پست هایتان نیز انجام دهید.

راهکارهای رایگان افزایش ویو اینستاگرام

اگر پیج شما پابلیک و قابل دسترس برای عموم باشد، احتمالاً مانند بسیاری از افراد دوست دارید فالوورهای بیشتری داشته باشید. چه محتوای صفحه شما کاری و بیزنس باشد و چه برای اشتراک‌گذاری زندگی روزمره، فاکتورهای متعددی می تواند به جذب فالوور منجر شود که یکی از آنها جذب فالوور با افزایش ویو اینستاگرام است.

روش‌های افزایش ویو اینستاگرام از طریق استوری

 • تگ کردن موقعیت مکانی در استوری ها

یکی از راه‌های افزایش ویو و بازدید در اینستاگرام این است که موقعیت مکانی خود را در استوری‌های خود تگ کنید. چه در خانه باشید یا خارج از خانه! همیشه این ترفند را برای افزایش بازدید اینستاگرام به کار ببندید. این عمل باعث افزایش بازدید تعداد افراد اطراف شما می شود، بنابراین افراد بیشتری شما را دنبال خواهند کرد.

 • از هشتگ ها استفاده کنید

استفاده از هشتگ های مرتبط با استوری مورد نظر شما می تواند تعداد بازدید در اینستاگرام را افزایش دهد. صفحات اینستاگرام زیادی وجود دارد که دیگران از طریق این هشتگ آنها را دنبال می‌کنند.

 • از محتوای مرتبط با موضوع پیج خود در استوری استفاده کنید

مخاطبان شما به‌خاطر موضوع و محتوا صفحه شما را دنبال می کنند، پس همیشه تلاش کنید موضوعات مرتبط با صفحه خود در استوری های خود به اشتراک بگذارید تا مخاطبان خود را از دست ندهید و کاربرانی که محتوای صفحه شما را دوست دارند پیج شما را دنبال کنند.

 • از استوری های از نظر سنجی استفاده کنید

یکی از تکنیک هایی که منجر به افزایش چشمگیر تعداد ویو در اینستاگرام می‌شود، استفاده از نظرسنجی های گوناگون است. مردم همیشه علاقه دارند نظرات خود را در مورد مطالب مختلف بیان کنند. حتی کاربرانی که شما را دنبال نمی کنند در نظرسنجی شما نظر میدهند و بدین ترتیب میزان تعامل با صفحه شما افزایش می یابد.

 • از ریلزها در استوری های خود استفاده کنید

ریلزها که شامل ویدئوهای ۱۵ ثانیه ای در اینستاگرام می‌باشند، به سادگی قابل آپلود در استوری‌ها هستند و به سرچ اینستاگرام راه پیدا می کنند. ریلزها می توانند باعث افزایش بازدید استوری شما شوند.

روش های افزایش ویو اینستاگرام از طریق پست

پست گذاری با فاصله زمانی زیاد از هم در اینستاگرام باعث ریزش فالوور و کاهش بازدید پیج شما می شود. برنامه مناسبی برای پست‌گذاری در اینستاگرام داشته باشید و مرتب پست جدید بگذارید. این عمل باعث افزایش بازدید پست های اینستاگرام شما می شود.

 • برنامه ریزی برای انتشار پست ها در اینستاگرام

چنانچه برای انتشار پست ها برنامه ریزی مناسبی داشته باشید، تعامل شما با مخاطبان بیشتر می‌شود، پس از برنامه های موجود در این زمینه برای انتشار منظم پست های خود استفاده کنید.

 • عمل کردن خلاقانه برای انتشار پست ها در اینستاگرام

برای تولید محتوایی موفق در اینستاگرام تا جای ممکن تلاش کنید چه سبک و شیوه خاص خودتان را بسازید بدین ترتیب مخاطبان خاص خود را جذب کنید و ویوی پست های بیشتر شود. بنابراین همه تلاش خود را کنید تا سبک و سیاق ویژه خودتان را داشته باشید.

سخن آخر

در این مطلب در مورد ویو اینستاگرام بحث کردیم و راهکارهای افزایش ویو و بازدید یک پیج اینستاگرامی را شرح دادیم. همچنین تلاش کردیم همه ترفندها و موضوعات مربوط به این قضیه را تا حد ممکن بیان کنیم. چنانچه شما هم راهکاری برای افزایش ویو اینستاگرام بلد هستید، میتوانید ا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

پرسش های معمول

ویو اینستاگرام چیست؟

میزان بازدید و تعداد افرادی که محتوای ارسال شده به وسیله شما را تماشا می کنند.

روش های افزایش بازدید در اینستاگرام؟

داشتن یک پروفایل زیبا، نوشتن بیو جذاب، استفاده از هشتگ های مرتبط با موضوع فعالیت پیج شما.

ویو استوری و پست را چگونه ببینیم؟

برای دیدن ویو استوری کافی است به عدد نوشته شده در پایین صفحه توجه نمایید. برای مشاهده ویو پست ها هم به آمار نوشته شده در پایین پست باید نگاه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟