عناصر تبلیغات

عناصر تبلیغات

عناصر تبلیغات

عناصر تبلیغات دارای چندین عوامل تشکیل دهنده است که برای رسیدن به موفقیت با پیروی کردن از آن تا حد بسیاری زیادی میتواند احتمال موفقیت شما را بالا ببرد و تاثیر گذاری ان نسبت به قبل بشتر می‌شود.
عناصر تبلیغات بسیار زیاد هستند که شما می‌توانید همه‌ی این عوامل را در این مقاله بخوانید. از عناصر تبلیغات می‌توان به  “پيام دهنده، پيام گيرنده و پيام” كه بدون اين موارد عملا پيام رساني تحقق نمي پذيرد و در اینجا سوالی که پیش می‌آید این است که عناصر تبلیغات به جز این مواردی که گفته شده موارد دیگری هم هستند یا نه.

از دیگر عناصر تبلیغات چیست

برخي ابزار تبليغ را بر عناصر فوق الذكر افزوده اند، بدان جهت كه بدون آن رابطه بين پيام دهنده و پيام گيرنده تحقق نمي پذيرد. برخي ديگر “تاثير پيام” را نيز افزوده اند، چرا كه تحقق تبليغ به تاثير آن است. استاد شهيد مطهري “روش و شيوه” را يكي از مهمترين اركان تبليغ شمرده اند.

عناصر تبلیغات

پيام دهنده یا مبلغ

از دیگر عناصر تبلیغات پیام هنده است. پيام دهنده ابتدا پيامي را  در نظر دارد و با ارزشي كه بر اساس هر ظرز تفکری که دارد و هر ارزشی براي پيام خود قائل است،سعی دارد انرا به دیگران منتقل و انرا گسترش دهد. پپیام دهنده از ابزار های تبلیغ نیست و با انها تفاوت دارد.  از دیگر عناصر تبلیغات مانند روزنامه، راديو، تلويزيون فيلم، كتاب هستند و حتي ابزارهاي انساني وسيله اي هستند در دست پيام دهنده و از خود انگيزه اي ندارند، در حالي كه فرد يا گروه يا نهاد تبليغي با انگيزه و هدفي كه دارد به كار تبليغي دست مي زند و در اين جهت ميان مبلغان تفاوتي نيست.

عناصر تبلیغات دیگر از چه مواردی تشکیل شده

تبليغات از مواردی مثل ديني، فرهنگي، سياسي، اقتصادي، فكري، اخلاقي و غيره و یا آرماني را تعقيب مي كند كه پيام رسان این نوع آرمان ممكن است مشخص و آشكار باشد و ممكن است پنهان و نامشخص باشد.

پيام دهنده می‌تواند یک فرد و یا جمعی از مردم باشند كه سعي در این موضوع دارند که فكر، عقيده يا رفتاري را با ابزار خاص به ديگران منتقل نموده و در انتها بتوانند در مخاطب دگرگوني ايجاد کنند

عناصر تبلیغات

پيام گيرنده

از دیگر عناصر تبلیغات پیام گیرنده است زیرا اگر مخاطبی نباشد که پیام را از پیام دهنده دریافت کند در اصل ان پیام هیچ ارزشی ندارد.
پیام ها می‌توانند به صورت کادر بندی شده به پیام گیرنده انتقال داده شوند تا بتوانند منظور مثبت یا منفی خود را مخاطب یا پیام گیذنده به خوبی انتقال دهند و این امر روی چگونگی اختصاص ارزش از سوی مشتریان به محصول تأثیر خواهد داشت. «اگر شما از کرم های ضدآفتاب استفاده نکنید، شما مستعد ابتلا به سرطان پوست می شوید» یا «برای مرطوب نگه داشتن و محافظت از پوست حساس خود، از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.»

برای دیدن مقالات بیشتر می‌توانید به صفحه تبلیغات چیست سر بزنید و اطلاعات بیشتری را دریافت کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟