انواع تبلیغات تلویزیونی

انواع تبلیغات تلویزیونی

انواع تبلیغات تلویزیونی

منظور از انواع تبلیغات تلویزیونی چیست

تلویزیون را می‌توان یکی از مهم ترین کانون های تبلیغاتی در بین سایر ابزار های تبلیغات معرفی کرد. همانطور که می‌دانید از مهم ترین دلایلی که می‌توان این رسانه را به یکی از مهم ترین سیستم های تبلیغاتی شناخت این است که عموم مردم چندین ساعت از عمر خود را رو به روی تلویزیون می‌گذارند و همین مزیت باعث می‌شود تا تبلیغات از اهمیت زیادی برای تبلیغات برخوردار باشد. از دیگر مزیت های انواع تبلیغات تلویزیونی این است که می‌توان گفت ما هنگامی که در این رسانه اگهی خود را درج می‌کنیم به ساده ترین صورت ممکن و با صرف کمترین هزینه و اتلاف وقت می‌توانیم مخاطبان هدف خود را جذب کرده و به هدف خود برسیم.

همانطور که می‌دانید تلویزیون همه‌ی ویژگی هایی را که برای یک تبلیغ با کیفیت را می‌توان تولید کرد را در خود گنجانده است. ما شبانه روز خیلی از افراد را می‌شناسیم که اصطلاحاتی که در تبلیغات می‌گویند را استفاده می‌کنند.

برای دیدن دیگر خدمات ما می‌توانید تبلیغات رایگان تلویزیون و ساخت تیزر تبلیغاتی را نیز مشاهده کنید

انواع تبلیغات تلویزیونی

نحوه سفارش تبلیغات در تلویزیون

ایران تنها کشوری است که شما نمی‌توانید مستقیما آگهی های خود را در به صدا و سیما برده و آنرا در تلویزیون تبلیغ کنید و این امکان در کشور های دیگر نیز وجود دارد ولی در ایران نمی‌توان این کار را انحام داد حال اگر شما قصد تبلیغ یک محصول و یا خدمات خود را دارید می‌توانید با مراجعه با شرکت ها و یا آژانس های تبلیغاتی، تبلیغات مورد نظر خود را به آنها واگذار کنید تا روند درج آگهی در تلویزیون را برای شما انجام دهند شرکت حیطه نما گستر از قدرتمندترین شرکت ها در حوزه‌ی تبلیغات است که می‌توانید با اعتماد به مجموعه ما انواع تبلیغات تلویزیونی خود را به ما بسپارید.

شرکت های تبلیغاتی نقش واسطه بین شما و صدا و سیما را دارند و کمک بسیار زیادی برای انجام این فرآیند به شما می‌کنند و این روند به این صورت است که سفارش شما را دریافت کرده و بعد از تولید تیزر، کارهای تکمیلی انواع تبلیغات تلویزیونی شما را انجام می‌هند و این شرکت ها دارای پروانه و مجوز این کار هستند و شرکت حیطه نما گستر دارای این مجوز رسمی است.

تبلیغات تلویزیون

تبلیغات در رسانه چه ویژگی هایی دارد

امکان استفاده از ابتکار در تبلیغات

تبلیغات تلویزیون این امکان را به تولید کننده تبلیغات می‌دهد تا از رنگ، مدل تبلیغاتی، جلوه های بصری متنوع و ویرایش تبلیغات استفاده کنند تا بتوانند چه بهتر تاثیر خود را در ذهن مخاطب بگذارند و این نوع تبلیغات بیشترین و می‌توان گفت بهترین نوع انتقال مطالب به افراد است. شما می‌توانید با داشتن یک دوربین ذهن بیننده را به جایی ببرید که می‌خواهید و با خلاقیت هرچه را که مد نظر داشته باشید در ذهن افرادی که تبلیغ را می‌بینند بسازید.

شما می‌توانید از مدل های تبلیغاتی قدرتمند استفاده کنید تا تبلیغاتتان بیشتر به دید مخاطب بیاید و توجه بیشتری را به خود جلب کند

بالا رفتن ارزش و اعتبار برند و یا شرکت

تبلیغاتی که ما در این رسانه می‌گذاریم بدون شک با دیده شدن و بازدید مردم ارزش بالاتری گرفته و اعتبار بیشتری در بین مخاطبان تلویزیون بدست می‌آورد. مسلما محصولی که در تبلیغات شرکت می‌کند از مابقی محصولات هم رده خود در بازار به طور کلی جدا می‌شود و از ارج و قرب بیشتری در بین مردم برخوردار است و عموم مردم حساب دیگری روی آن محصول باز کرده و اعتماد بیشتری نیز به آن دارند.

 

تبلیغات تلویزیون
انواع تبلیغات تلویزونی

با استفاده از تبلیغات مخاطبان خود را خودتان تعیین کنید

با استفاده از تبلیغات در این رسانه شما می‌توانید مخاطبان خود را انتخاب کرده و تعیین کنید که محصولی را که برای تبلیغات خود در نظر گرفته اید برای چه افرادی مناسب است.اگر به طور مثال محصول شما یک وسیله برقی باشد قاعدتا این کالا مناسب برای افراد فنی و تکنسین ها است و برای انها کاربرد دارد. تبلیغاتی که شما در تلویزیون می‌گذارید می‌تواند راه و مسیر فروش آن کالا را مشخص کند که صد در صد  انواع تبلیغات تلویزیونی موجب فروش و میزان اعتبار بیشتر محصول می‌شود.

گرفتن یک نتیجه در سریع ترین زمان ممکن

تبلیغات رسانه ای خیلی سریع واکنش مشتریان نسبت به کالا را نشان می‌دهد. اگر در تبلیغات شما محتوایی شامل فروش ویژه و یا تخفیف چند ماهه باشد بدون شک در کمتر از چند روز فروشی حتی بالاتر از میانگین فروش خود در چند ماه اخیر داشته اید. به طور مثال شرکت بروکس هرساله از یک طرح برای فروش محصولات خود استفاده می‌کند یک سال طرح نورواره و یا طرح تعویض لامپ های قدیمی با لامپ های جدید ک این تبلیغ حدود یک ماه انجام شد ولی بالغ بر یک سال در ذهن مخاطبان ماند و مشتریان بعد از یک سال برای این طرح مراجعه می‌کردند.
مورد گفته شده یکی از صد مزایای بی نظیر تبلیغات این غول رسانه ای است

تبلیغات تلویزیون
انواع تبلیغات تلویزیونی

مزایای تبلیغات تلویزیونی

طبق آخرین آمار های گفته شده مردم به دنبال بهترین گزینه برای خرید محصول خود نمی‌روند و مخصوصا اگر آن محصول شناخته شده نباشد زیرا عموم مردم ابتدا اعتماد را اولویت خود برای خرید یک محصول قرار می‌دهند و بعد کالای خود را انتخاب می‌کنند، پس اگر شما محصولی را برای فروش بگذارید اگر شناخته شده نباشد بدون شک حتی اگر بهترین محصول هم باشد به فروش نهایی نمی‌رسد زیرا محصولتان شناخته شده نیست در نتیجه برای بالا رفتن ارزش کالا گرفتن اعتبار بیشتر بهتر است که کالای خود را در تبلیغات تلویزیون انتشار دهید تا محصولاتتان بیشتر در بازدید عموم مردم قرار بگیرد و به کالایی مرغوب و قابل اعتماد تبدیل شود.

موارد تاثیر گذار بر روی قیمت انواع تبلیغات تلویزیونی

زمان پخش تبلیغات/ درج اگهی در شبکه ای باشد / پخش آگهی قبل از برنامه های پربیننده / مقدار زمانی که تبلیغ پخش می‌شود
تبلیغات در تلویزیون این امکان را به شما می دهد که خدمات، محصولات و کسب و کار خود را به طیف وسیع تری از افراد نشان داده و بازدید بیشتری را بگیرید.

مجموعه حیطه نما گستر با سابقه چندین ساله در زمینه تبلیغات می‌تواند ساخت تیزر و تبلیغات شما را به عهده بگیرد با اعتماد به ما، ما را همراهی کنید

تبلیغات تلویزیون
انواع تبلیغات تلویزیونی

یکی از اساسی ترین گام ها برای تهیه یک تبلیغات تلویزیون تولید یک متن عالی است

هنگامی که شما برای خودتان ایده ای در ذهن پرورش داده اید وقت آن رسیده که آنرا روی کاغذ بیاورید و درباره آن یک متن با محتوای با کیفیت بالا بنویسید.

یکی از مواردی که می‌تواند کمک بسیاری به شما بکند این است که تبلیغات معروف و قدرتمند را ببینید و از آنها ایده بگیری و شما این نکته را باید در نظر داشته باشید، هنگامی که تبلیغاتی را تنظیم می‌کنید زمان بسیار کمی برای جلب توجه مخاطبان خود دارید و به همین دلیل باید بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن تمام مطالب و ایده های ذهنی خود را به مخاطبان برسانید پس سعی کنید در متن خود از جملات بلند و یا طولانی استفاه نکنید جملات خود را کوتاه ولی تاثیر گذار بنویسید تا در نهایت نتیجه خوبی بگیرید متن شما در حدی باید کوتاه باشد که کسانی که درباره محصول شما هیچ اطلاعاتی ندارند متوجه کارایی و یا خدمات کالای شما بشوند و پیامی که از تبلیغات شما به گوش آنها می‌رسد کاملا قابل فهم و درک باشد.

برای جلب توجه بیشتر مخاطبان باید چه کنیم

در بعضی از تبلیغات به این سادگی است باعث تمایز و جلو زدن از ما بقی رقبا می‌شود و در همه تبلیغات لازم نیست از جلوه های بصری نهایت استفاده را ببریم و در بعضی مواقع بی آلایشی حرف اول را در انواع تبلیغات تلویزیونی برای جلب نظر مخاطبان می‌زند و البته این نکته قابل ذکر است که سادگی در تبلیغات برای هرنوع تبلیغاتی کاربرد ندارد و باید از آنها در مواقع خاص خودشان استفاده کرد.

منظور از اهداف تبلیغات برای جلب بیشتر مخاطب چیست

اولین گامی که ما باید انواع تبلیغات تلویزیونی رعایت کنیم اهداف تبلیغ است برای اینکه بتوانیم تبلیغات خود را هدف سازی کنیم باید ابتدا جایگاه آن را مشخص کنیم منظور از مشخص کردن جایگاه یک مخاطب این است که تعیین کنیم تبلیغاتمان مناسب برای سنی است و چه گروه از افراد جامعه باید این تبلیغ را ببینند.
در مرحله بعد باید سناریوی مشخصی را تولید کنیم زیرا سناریو تاثیر مستقیمی بر ذهن مخاطب دارد.
در مرحله سوم باید بین مدل های مطرحی که داریم بر محصولاتی که می‌خواهیم آنها را معرفی کنیم ارتباط دهیم
مرحله چهارم را نوع و نحوه ساخت مرتبط با آگهی و بیننده تشکیل می دهد. در نتیجه تبلیغات می‌تواند بر چهار گام اولیه سوار باشد.

تبلیغات تلویزیون
انواع تبلیغات تلویزیونی

تبلیغات تلویزیون و تاثیر جلوه های بصری در آن

در انواع تبلیغات تلویزیونی جلوه های بصری تاثیری برابر با صدا دارد
ما در تبلیغات به جای آنکه از فردی استفاده کنیم که یک متن را برای ما باز خوانی کند می‌توانیم همان متن را به یک خانواده تبدیل کنیم که آن را برای ما نقش آفرینی کنند و هم جذابیت محصولاتمان چند برابر می‌شود و هم معرفی کالا و یا برند جذابیت بیشتری همراه دارد.

طی چند سال گذشته ما انواع تبلیغات تلویزیونی را دیده ایم، مخاطبان به راحتی می‌توانند فرق یک تبلیغ خوب از بد را تشخیص دهند زیرا تبلیغات زیادی به چشم خود دیده اند و به همین دلیل بسیاری از شرکت ها و تولید کنندگان و آژانس های تبلیغاتی ترجیح می دهند تا بازیگران و کارگردانان حرفه ای در تبلیغشان استفاده کنند.

در ساخت یک تبلیغ چه مواردی را باید رعایت کنیم

  • در هنگام ساخت انواع تبلیغات تلویزیونی اولین چیزی که روی ذهن مخاطب هدف تاثیر گذاری می‌کند انمیشین یا جلوه هایی است که در تبلیغ از آن استفاده می‌کنند در مراحل بعد صدا و دیگر جلوه های بصری در جایگاه دیگر قرار می‌گیرند
  • در هر تبلیغات تلویزیون اگر در ده ثانیه اول مخاطبان را جذب کند به هدف خود رسیده است در غیر این صورت این تبلیغ باید تلاش بیشتری برای جذب مخاطبان کند.
  • تمرکز اصلی تبلیغات باید روی محصول و یا خدمات باشد.
  • بهترین زمان مناسب برای تبلیغات پنج تا ده ثانیه است.
  • برای تست کردن تبلیغات خود که ببینید این تبلیغ موثر واقع شده یا نه باید حتما آن را بدون صدا ببینید و آنرا به اصطلاح خام نگاه کنید.
  • از دیگر موارد تاثیر گذاری که در تبلیغات می‌توان نام برد ساخت یک تیزر قدرتمند برای تبلیغات است.
تبلیغات تلویزیون
انواع تبلیغات تلویزیونی

تبلیغات و مزایای بی‌‌شمار آن

تبلیغات باید جاذبه های منطقی، احساسی را حتما داشته باشد که اغلب انواع تبلیغات تلویزیونی این شرایط را برای ما فراهم کند. تبلیغات تلویزیون به نوع کالا یا خدمات و یا به مخاطبان هدفی که می‌خواهند از این تبلیغ استفاده کنند بستگی دارد و به همین دلیل تبلیغات مزایای و بهره هایی زیادی را به همراه دارد. در حوزه رادیو و تلویزیون توانایی عرضه همه مدل های تبلیغاتی در قالب تیزر، رپورتاژ، فیلم صنعتی، آرم آگهی، زیرنویس، فیلم کوتاه و…. دارد.

تبلیغات تلویزیون
انواع تبلیغات تلویزیونی

حضور بازیگران در انواع تبلیغات تلویزیونی

اگر بخواهیم از انواع تبلیغات تلویزیونی و اهمیت آن صحبت کنیم می‌توانیم از حضور بازیگران برجسته مانند محمد رضا گلزار و یا نوید محمد زاده نام ببریم که حضور این بازیگران نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد آن است که تلویزیون را یک قطب بزرگ رسانه برای تبلیغات تلویزیون تبدیل کرده است.
ما روزانه انواع تبلیغات تلویزیونی را می‌بینیم و صد در صد حضور چهره های برجسته دیگری را در این تبلیغات دیده ایم و همین موضوع باعث شده تا تبلیغات در تلویزیون به یکی از مهم ترین نوع تبلیغات تبدیل شود.

اصول ساخت انواع تبلیغات تلویزیونی چیست

اگر مخاطب در حین تماشای یک تبلیغ حس کند که صدا و تصویر همزمان نیست با خود این فکر را می‌کند که مجموعه ای که این تبلیغات را تدوین و تهیه کرده اند در چه سطح پایینی قرار دارند ولی در حین ساخت این تبلیغ شاید این موارد اصلا مورد توجه تدوینگران قرار نگیرد.

انواع تبلیغات تلویزیونی
انواع تبلیغات تلویزیونی

مهم ترین اصل در انواع تبلیغات تلویزیونی در نظر گرفتن یک زمان مناسب است

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد ساخت یک تبلیغ برای آنکه جلب توجه زیادی را به خود بگیرد باید در زمان مناسبی پخش و اهداف خود را به مخاطبان برساند. شما حتما باید این اصل را در نظر داشته باشید که در کمترین زمان مناسب مطالب خود را به مخاطب انتقال دهید.

دیگر نکاتی که برای تبلیغات تلویزیونی باید رعایت کرد

برای آنکه بخواهیم یک تبلیغ با کیفیت و قدرتمند داشته باشیم باید هدفمان مشخص باشد و از وضعیت رقبا باخبر و آنها را  تحلیل کنیم. و بعد از تحلیل باید نسبت به اهداف خودمان مقایسه کنیم که هدفی را که تعیین کردیم و مشخص کردیم درست است یا خیر و آیا در انتهای راه می‌توانیم به هدفمان برسیم و یا با یک شکست مواجه خواهیم شد.

انواع تبلیغات تلویزیونی
انواع تبلیغات تلویزیونی

انواع تبلیغات تلویزیونی و عناصر گرافیگی

در ساخت انواع تبلیغات تلویزیونی ما در پیرامون می‌توانیم از عناصر گرافیکی بسیار زیادی استفاده کنیم که تبلیغی که تهیه خواهیم کرد بتوان آنرا به مخاطبان انتقال داد و یک بازخورد مثبت داشت . طبیعی است که هر چه انتقال پیام به مخاطب خلاقیت بیشتری داشته باشد مشتریان و یا مخاطبان بیشتری برای کالا و یا خدماتمان پیدا خواهیم کرد.
از دیگر نکاتی که در تبلیغات باید رعایت کنیم استفاده به جا و مناسب از جلوه های بصری است زیرا هر تبلیغ که از جلوه های بیشتری استفاده کرده باشد به نوبه خود مخاطب بیشتر را جذب می‌کند.
یک نکته‌ای که در تبلیغات تاثیر منفی دارد پخش کردن تبلیغ کودک و خردسالان برای بزرگسالان است که اگر این نکته رعایت نشود با مشکل جدی مواجه خواهیم شد

تبلیغات خدمات عمومی

تا به حال اسم تبلیغات خدمات عمومی به گوشِتان خورده؟ تبلیغات خدمات عمومی یعنی تبلیغاتی که ما اجرا می‌کنیم در راستای یک قالبی باشد که از یک هنجار عمومی و شایسته حمایت کند مانند حمایت از جنگلبانان، حمایت از بیماران پروانه‌ای، حمایت از کودکان کار و … این نوع تبلیغات معمولا به صورت رایگان پخش می‌شود و صدا و سیما از این نوع تبلیغات تلویزیونی حمایت بسیاری می‌کند تا فرهنگ عمومی مردم بالاتر برود.

انواع تبلیغات تلویزیونی
انواع تبلیغات تلویزیونی

 انواع تبلیغات تلویزیونی

همانطور که می‌دانید انواع تبلیغات تلویزیون و تبلیغات رادیو از مهم ترین عوامل تبلیغاتی به حساب می‌آیند زیرا این نوع تبلیغات از محبوبیت بسیاری در بین مردم برخوردار هستند و قدرت بالایی در تاثیر گذاری ذهن مخاطبان دارند زیرا فقط از این نوع تبلیغات هستند که در بین مردم از توجه بالایی برخوردار هستن زیرا تبلیغات تلویزیون توانایی این را دارد که یک فرد را به خرید یک محصول ایجاب کند و البته ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت و قدرت کلمات و استفاده از مدلینگ ها تاثیر بسیاری زیادی در ذهن مخاطبین خواهد گذاشت.

انواع تبلیغات تلویزیونی
انواع تبلیغات تلویزیونی

دیده شدن توسط تبلیغات تلویزیون

از دیگر مزایای انواع تبلیغات تلویزیونی دیده شدن توسط مشتریان و شرکت های بزرگ است زیرا این تبلیغات را می‌توان به عنوان قدرتمند ترین نوع تبلیغات شناخت زیرا افراد زیادی توان استفاده از این سیستم تبلیغاتی قدرتمند را ندارند و  اگر شما این کار را انجام دهید یعنی پیشی گرفتن از ما بقی رقبا و رسیدن به رتبه اول فروش و این یک امر طبیعی است که شما تلاش می‌کنید تا یک رتبه بالا در بین رقبای خود داشته باشید و به اهدافتان برسید و رسیدن به اهداف یعنی یک نتیجه قابل قبول و مفید زیرا انجام تبلیغات تلویزیونی یعنی یک مسیر مستقیم برای رسیدن به اهدافتان می باشد.

انواع تبلیغات تلویزیونی

تلویزیون و اثرات محسوس آن

به نظر شما تبلیغات تلویزیون به حدی که می‌گویند اثر پذیری دارد؟
قطعا همینطوره تبلیغات تلویزیون حتی بیشتر از چیزی که می‌گویند اثر پذیری دارد و می‌توان گفت کلید اصلی موفقیت شما در کسب و کار شما است زیرا که فقط تبلیغات است می‌تواند شما را به دیگران معرفی کند و حالا چه بهتر که از بزرگترین سیستم تبلیغاتی استفاده کنیم تا موفقیتمان تکمیل شده و به نتیجه دلخواهمان برسیم.
این که تبلیغات را باید در الویت کسب و کارخود قرار دهیم یک امر طبیعی است و برای اینکه تبلیغاتمان اثر پذیرتر و مطمئن‌تر از قبل بازده برای ما داشته باشد باید یک سیستم تبلیغاتی قدرتمند استفاده کنیم و در اینجا باید کار را به تبلیغات تلویزیون بسپاریم چرا که تبلیغات مهم ترین عامل برای پیشرفت کسب و کار ما است.

انواع تبلیغات تلویزیون
انواع تبلیغات تلویزیونی

تبلیغاتی به وسعت پهنای یک کشور

شاید دور از خاطر و ذهن شما و عموم مردم باشد ولی این سیستم تبلیغاتی قدرتمند توانایی تغییر یک شبه کسب و کار شما دارد و این یک امر طبیعی برای انواع تبلیغات تلویزیونی است زیرا شما نمی‌توانید بدون تبلیغات محصولتان را به دیگران معرفی کنید پس بهتر این است که از یک سیستم تبلیغاتی قدرتمند استفاده کنید و بدیهی است که تبلیغات بازده بالایی برای شما دارد و اگر این تبلیغات در این سیستم قدرتمند تبلیغاتی انجام شود بدون شک رتبه و قدرت کار شما چند برابر می‌شود.
از دیگر مواردی که می‌توان به گستردگی تبلیغات تلویزیون اشاره داشت این است که این تبلیغات توانایی چرخاندن وضعیت کسب و کار شما در یک روز دارد و آن روز هنگامی است که شما تبلیغات خود را سفارش می‌دهید زیرا این تبلیغات قدرتی چند برابر نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی دارد.

انواع تبلیغات تلویزیونی
انواع تبلیغات تلویزیونی

انواع تبلیغات تلویزیونی را تحلیل کنید

در ساخت تیزر تبلیغاتی و یا یک تبلیغ تلویزیونی همانطور در بالا گفته شد اگر بتوانیم در چند ثانیه اول مخاطب را جذب کنیم بدون شک یک تبلیغ موفق داشته ایم.
اما یک چیز مهم تر هم وجود دارد.،باید کاری کنیم که بیننده پای ویدیویی که ساعت‌ها برای تولیدش وقت صرف کرده‌ایم بنشیند و این کار فقط با تحلیل رقبا امکان پذیر است زیرا اگر بتوانیم یک تحلیل خوب از رقبایمان داشته باشیم و از نقاط ضعف آنها استفاده کنیم می‌توانیم به نتیجه دلخواهمان یعنی دریافت مشتری ثابت برسیم.

برای دیدن مقالات و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه وبلاگ ما سر بزنید و  مزایای تبلیغات تلویزیون را ببینید. یکی از سایت های پربازدید خارجی که می‌توان نمونه بسیار خوبی از تبلیغات را معرفی کرد سایت tvadvertising.co.uk

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟