قواعد عکاسی مدلینگ

قواعد عکاسی مدلینگ

قواعد عکاسی مدلینگ

قواعد عکاسی مدلینگ چیست

خیلی از عکاسان رغبت بیشتری به این دارند برای عکاسی از یک انسان استفاده کنند تا اشیا. به همین دلیل خیلی از انها برای گرفتن عکس و مدل از دوستان و آشنایان خود استفاده می‌کنند تا بتوانند از آن ها نمونه عکس های با کیفیت بگیرند.خیلی از افراد هنگامی که عکسی را می‌بینند به تصور خودشان گرفتن همچنین عکس هایی کار تقریبا ساده ای است و کار چندان زمان بر و سختی نیست ما در این مقاله سعی بر این داریم که قواعد عکاسی مدلینگ را برای شما شرح دهیم و در این مقاله نکات مهمی را برای شما ذکر کرده ایم تا شاید توانسته باشیم کمکی هرچند کوچک برای بهتر شدن در این زمینه برای شما کرده باشیم.

شما می‌توانید برای گرفتن عکس های خود به مجموعه ما اطمینان کرده و تولید و تهیه عکس های خود را به بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به ما بسپارید.

از مهم ترین نکاتی که باید درباره قواعد عکاسی مدلینگ رعایت کنیم

با توجه به اهمیت عکاسی این نکته را باید توجه داشته باشیم که با همه گیر شدن فضای اجتماعی مانند اینستاگرام عکس های با کیفیت بالا و قدرتمند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و خیلی از آنها می‌توان در پست ها و یا سایت های خبری و تبلیغاتی استفاده کرد.

قواعد عکاسی مدلینگ
قواعد عکاسی مدلینگ

برقرای ارتباط

خیلی از افراد هنگامی که در جلوی یک دوربین قرار می‌گیرند احساس راحتی ندارند و حتی این اتفاق برای مدلینگ های بزرگ نیز اتفاق نمی‌افتد زیرا نمی‌دانند شما از آنها چه توقعی دارید و دچار اضطراب می‌شوند. به همین دلیل قبل از شروع عکاسی باید با سوژه مورد نظر خود درباره ایده ای که در ذهن شما است گفت و گویی کنید و حتی با آن مشورت کنید و راه حل هایی از آن بگیرید تا بتوانید یک عکس هنری خوب را تولید کنید.

برقراری ارتباط با سوژه چه ارزشی دارد

بعضی از عکاسان اشتباه بسیاری زیادی که می‌کنند این است که سوژه را بدون حرکت در مقابل خود نگه می‌دارند. هنگامی که می‌خواهید یک عکس را بگیرید وقتی با سوژه خود صحبت کنید استرس او بسیار کمتر شده و می‌داند که شما از او چه می‌خواهید و تقریبا نسبت به خواسته های شما پروژه پیشروی می‌کند و هنگامی که با او صحبت کنید سوژه طبق گفته های شما عمل کرده و یا حتی ایده هایی در ذهن آن می‌آید که موجب بهتر شدن کار شما می‌شود و در آن صورت می‌توانید یک عکاس موفق شوید.
هنگامی که با مدل خود صحبت کنید باعث می‌شود تا با او همدلی و همکاری بهتری داشته باشید و در آن صورت بین عکاس و مدل موجب ایجاد اعتماد و همکاری بهتر میان عکاس و مدل می شود و این صحبت باعث می‌شود تا سوژه بهترین نسخه از خود را ارائه دهد.

قواعد عکاسی مدلینگ
قواعد عکاسی مدلینگ

ایجاد حس راحتی برای سوژه

یکی از قواعد عکاسی مدلینگ ایجاد حس راحتی برای سوژه است
خیلی از لباس هایی که مدلینگ ها دارند مناسب مکانی که در آن حضور دارند نیست و این یک مشکل بزرگ به حساب می‌آید. هنگامی که می‌خواهید یک عکس را بگیرید حتما به این توجه داشته باشید که دمای محیط و مکان مناسب عکسی ک می‌خواهید بگیرید باشد و حتما به این نکته توجه داشته باشید که مدل در شرایط راحتی باشد.

مکانی که سوژه در آن حضور دارد

هرچقدر محیط برای سوژه باید راحت باشد به همان اندازه محیط باید مناسب برای عکاسی و هدفی که می‌خواهید به آن برسید مهم و با اهمیت است.

آیا می‌خواهید در یک مکان باز عکاسی کنید یا محیطی که در آن حضور دارید یک مکان بسته است

و حالا این سوال را از خود بپرسید برای محیا کردن آن محیط چه کار هایی را می‌توانید انجام دهید

یکی از مهم ترین نکات این است که لباسی که برای سوژه خود انتخاب می‌کنید با فضای اطرافی که در آن قرار گرفته ارتباط برقرار کند و محیط و لباس با یک دیگر رابطه داشته باشند.

قواعد عکاسی مدلینگ|ایده های ذهن شما چگونه به مرحله عمل می‌رسد

از مهم ترین قواعد عکاسی مدلینگ پیاده سازی ایده هاست
هنگامی که مردم در جلوی دوربین شما قرار می‌گیرند می‌تواند تفاوت بسیاری با ایده ای که در ذهن شما است داشته باشد. از مهم ترین نکته این است که بتوانید ایده هایی که در ذهن خود دارید را اجرایی کنید و فقط تا مرحله ایده رها سازی نشود. ایده هایی که در ذهن دارید در خیلی از موارد برای سوژه پیاده سازی آن ایده های کار چندان آسود ای نیست.

برای اینکه ایده های خود را روی سوژه اجرایی کنید باید چکار کنید

برای اینکه بتوانید ایده را به سوژه انتقال دهید به این نیاز نیست که مدل خود را چند ساعت در یک حالت نگه دارید فقط کافی است که سوژه هنگامی که به ایده ای که در ذهن شما رسید به سرعت چندین عکس خود را بگیرید تا یکی از چند عکس گرفته شده همان عکسی شود که در ذهن شماست و مدل معذب نباشد.

با توجه به مقالات گفته شده بهتر است که ایده هایی را که دارید با مدل خود در میان بگذارید و با او مشورت کنید که چطور به ایده ای در ذهن شما است برسد و بعد از آن می‌توانید عکس خود را با یک تغییرات جزئی به عکس دلخواه خود برسانید.

حالت قرار گرفتن دست ها

حالت دستان در قواعد عکاسی مدلینگ از نکاتی بسیار مهم است
از نکاتی که معمولا عکاسان زیاد به آن توجهی ندارند مدل دست ها است. دست های مدل می‌توانند این منظور را برسانند که مدل چه روحیات و یا چه علایقی دارد. دست های یک سوژه تعیین کننده این است او چه کاری را انجام می‌دهد به طور مثال اگر در دست های سوژه مورد تبلیغاتی ما قرار گرفته باشد همه‌ی توجه مخاطبان به دست های سوژه رفته و در نهایت محصول هدف ما را می‌بینند.

قواعد عکاسی مدلینگ|حس امیزی در عکس

علاوه بر این که ما بتوانیم ایده های خود را عملی کنیم باید بتوانیم حس آمیزی را در عکس های خود رعایت کنیم این امر موجب می‌شود تا مخاطب شما با عکس ها ما ارتباط برقرا کرده و آن حسی که ما در عکس قرار داده ایم را دریافت کند.

وظایف مدل در حس آمیزی چیست

خیلی از مدلینگ ها هنگامی که از آنها عکسی گرفته می‌شود حسی که در ذهن عکاس است را می‌توانند در چهره خود رعایت کنند تا عکسی بهتر تولید شود . البته از این نکته نمی‌توان آسان رد شد که هرچه مدلینگ حرفه ای تر باشد مبلغی را که دریافت می‌کند بیشتر است

قواعد عکاسی مدلینگ
قواعد عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ

در عکاسی مدلینگ خودمان به تنهایی می‌توانیم آنرا به سرانجام برسانیم  و یک اثر ماندگار را به جا بگذاریم ولی برای بهتر شدن و پیشرفت کارمان می‌توانیم از دوستان یا آشنایان نیز کمک بگیریم .
عکاس های حرفه‌ای اگر می‌خواهند یک عکسبرداری خوب داشته باشند نیاز به یک نفر دارند تا رفلگتور خود را روی آنها تنظیم کنند، زاویه و تنظیمات ابزارهای نورپردازی را تغییر دهد، لباس مدل را مرتب کرده و صحنه را آماده تصویر برداری و مناسب برای تولید یک عکس خوب کنند.

عکاسی مدلینگ
عکاسی مدلینگ

مدل در عکاسی مدلینگ

از دیگر مهم ترین قواعد عکاسی مدلینگ انتخاب یک مدل است
استفاده کردن از یک مدل محبوب بدون شک بازخورد بسیار زیادی در بین مخاطبان دارد.
تحریک کردن احساسات یکی از مهم ترین عوامل برای عکسبرداری در عکاسی مدلینگ است. مخاطب با دیدن محصولاتی مانند پوشاک، کیف و کفش، جواهرات بر تن یک مدل حس بهتری از تبلیغ خواهد داشت که بدون شک باعث خرید می‌شود.

قواعد عکاسی مدلینگ
قواعد عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ در صنعت مد

طراحان مد اولین کسانی هستند که برای معرفی محصولات خود به این نیاز دارند که از یک مدلینگ قدرتمند استفاده کنند.
مدل در عکسهای تبلیغاتی کیف و کفش، جواهرات، لوازم آرایشی بهداشتی و …کاربرد بسیاری زیادی دارد و باعث پیشرفت بسیاری در کار ما می‌شود و اما در این بین تبلیغات پوشاک نیازمند به استفاده از مدلینگ بیشتری دارد.
عکس هایی که در تبلیغات پوشاک گرفته می‌شود شاید از کیفیت و کمیت بسیار خوبی برخوردار باشند ولی هیچگاه استفاده از مدلینگ در تبلیغات پوشاک مخاطب را به خود جذب نمی‌کند.

قواعد عکاسی مدلینگ
قواعد عکاسی مدلینگ

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مقالات ما سر بزنید
برای دیدن دیگر مقالات و انواع سبک عکاسی مدلینگ می‌توانید به مقاله های ما سر بزنید
از مهم ترین و شاید می‌توان گفت بهترین سایت های عکاسی خارجی سایت معرفی شده زیر است expertphotography.com

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟