تبلیغات اتوبوسی

انواع تبلیغات اتوبوسی

تبلیغات اتوبوسی

تبلیغات اتوبوسی یکی از انواع تبلیغات پربازدید و با این وجود مقرون به صرفه است و این نوع تبلیغات تقریبا بازدید بهتری نسبت به دیگر رسانه ها دارد، و طبق آخرین آمار تبلیغات اتوبوس بین صاحبان مشاغل محبوبیت بیشتری دارد .
با استفاده از تبلیغات اتوبوس می‌توانید بازدید بسیار زیادی را برای تبلیغات و کسب و کار خود دریافت کنید و این نوع اگهی از تبلیغات نوظهور به حساب می‌آید، و در طول مسیر می‌توانید با یک تبلیغ قدرتمند می‌توانید تاثیر بسزایی بر روی ذهن مخاطبان هدف خود بگذارید.

و شما مخاطبین عزیزی که این مقاله را مطالعه کردید با اطمینان به ما می‌توانید تبلیغات خود را به عهده ما بگذارید

چرا باید از این نوع تبلیغ برای درج اگهی های خود استفاده کنیم

بدون شک تبلیغات محیطی از بهترین راه های تبلیغاتی است که می‌توانید منجر به فروش محصول شود.
با این حال فقط بعضی از برند های معتبر می‌توانند از این تبلیغات استفاده کنند زیرا این تبلیغات قیمت چندان مناسبی ندارند به طور مثال هزینه تبلیغات تلویزیونی چند برابر یک تبلیغات اتوبوسی است ولی با همه این موارد تبلیغات اتوبوسی از بهترین نوع تبلیغات است و می‌توان گفت کمترین هزینه را دارد و از نظر بازدید تبلیغات اتوبوسی مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده است.

دارای فضای محیطی بالا

همانطور که می‌دانید هرچه میزان تبلیغات و یا بنر تبلیغاتی بزرگتر باشد قاعدتا توجه بسیار زیادی را به خود جلب می‌کند.
مقدار فضایی که می‌توانید از اتوبوس برای استفاده از بنر های خود استفاده کنید تقریبا برابر 65 تا 75 متر است و می‌توان گفت این اندازه در برابر مابقی بنر های تبلیغاتی بسیار متفاوت است برای مقایسه با این اندازه اگر بنر های تبلیغاتی شهرداری را مثال بزنیم این اندازه به 2 متر می‌رسد و یا مثلا بیلبورد‌های کوچک 20-15 متر مربع و بیلبورد‌های شهری بزرگ تا 35 متر مربع خواهد رسید که در برابر تبلیغات اتوبوسی بسیار ناچیز است.

وجود مخاطبین زیادی که در اتوبوس حضور دارند

اتوبوس روزانه مخاطبین بسیار زیادی را در خود جای می‌دهد و افرادی زیادی از اتوبوس استفاده می‌کنند. این در حالی است که همه ی استان تهران تحت پوشش خطوط اتوبوسی است و این موضوع باعث شده که مقدار افراد بیشتری از این تبلیغات استفاده کنند و مخاطبین هدف زیادی تحت تاثیر این بنر های تبلیغاتی قرار بگیرند .

در معرض دید عموم

این نوع تبلیغات به دلیل حرکت در شهر در معرض دید مخاطبان زیادی قرار می‌گیرد و مخاطبین از دیدن بنر های متحرک لذت برده و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند و همچنین اتوبوس اختیار بیشتری را برای طراحی به گرافیست ها می‌دهد و همین عمل باعث می‌شود تا این تبلیغات اتوبوسی در ذهن مخاطب هدف قرار بگیرد و مخاطب بیشتر را به خود جلب کند و در نتیجه این تبلیغات به فروش بهتر و جذب مشتری منتهی می‌شود.

تحت تاثیر قرار دادن انواع مخاطبان

به دلیل متحرک بودن این نوع تبلیغات نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی این مزیت را دارد که در نه تنها در دید مشتری قرار بگیرد بلکه تبلیغات در حرکت است و این قابلیت را به همراه خود دارد که همه عموم از این تبلیغات استفاده کنند و در نتیجه مشتری بیشتری جذب می‌شود.

تبلیغات اتوبوسی

میزان تاثیر گذاری در ذهن مخاطبان

با توجه به اینکه خطوط اتوبوسرانی در همه‌ی مناطق تهران است ما می‌توانیم تعیین کنیم که چه نوع مخاطبی را در چه محیط جغرافیایی جذب کنیم و تقریبا در این تبلیغات ما تعیین کننده این هستیم مخاطبمان از کجای شهر باشد و خودمان افرادی که می‌خواهیم را با توجه با آگهی که طراحی کردیم جذب می‌کنیم.

اقداماتی که برای تبلیغات باید آنها را انجام دهیم

در ابتدا برای سفارش تبلیغات اتوبوسی باید از لاین اتوبوس رانی اقدام می‌نمود و در اصل باید این نوع قرداد از سمت شرکت اتوبوسرانی عقد قرداد انجام شود، ولی این روند قرداد برای چندی پیش بود ولی حالا این روش تغییر کرده و الان باید به سازمان زیبا سازی شهری مراجعه کرده و از آنجا این نوع تبلیغات را پیگیری کرد و سفارشات را انجام داد. تبلیغات روی اتوبوس به این صورت انجام می‌شود که در ابتدا باید نوع اتوبوس مشخص می شود و بعد از انتخاب نوع اتوبوس باید طراحی تبلیغات آغاز شود و بعد از انجام این مراحل باید تصاویر مد نظر و یا محتویاتی که می‌خواهیم روی اتوبوس درج تعیین شود.

صرف هزینه کمتر با بازدهی بالا

در این نوع تبلیغات با وجود اینکه ما هزینه بسیار کمی را صرف می‌کنیم ولی تبلیغاتمان با بازدهی بسیار بالایی همراه است که خود این ویژگی این مزیت بسیار مهم به حساب می‌آید زیرا این رسانه با گردش در اطراف شهر بسیار مخاطبین زیادی را به خود جذب کرده و تبلیغاتمان را میسر تر می‌کند.

مقدار مخاطبین روزانه

استفاده از حمل و نقل عمومی باعث شده تا این تبلیغات در مکان های عمومی توجه بیشتری را به خود جذب کند و عموم مردم تقریبا خواسته یا ناخواسته از این تبلیغات دیدن می‌کنند تا  از آنها در صورت نیاز استفاده کنند.

تبلیغات اتوبوسی

مزایای بیشتر تبلیغات اتوبوسی

انسان به دلیل اجتماعی بودن همواره و به صورت ناخواسته در معرض دیدن ویژگی های پیرامون خود است و با اطراف خود ارتباط برقرار می‌کند. ویژگی هایی که در اطراف مردم قرار دارد تاثیر بسیار زیادی در ذهن آنها می‌گذارد و چه بهتر است این ویژگی ها یک تاثیر زیبا و منعطف در خاطر مردم بگذارد. وجود تبلیغات بر روی اتوبوس به مراتب مخاطبین بسیار زیادی را به خود جلب می‌کند و مشتریان زیادی برای صاحبان مشاغل جذب خواهد کرد، اتوبوس به دلیل اینکه به صورت ناخواسته در معرض دید مردم است ابزار بسیار مناسبی است که می‌تواند تبلیغات ما را به عهده بگیرد .

از دیگر مزایای تبلیغات در اتوبوس

از دیگر تبلیغات محیطی می‌‎توان به بیلبورد هایی که در اتوبان ها هستند اشاره داشت. اتوبوس با وجود اینکه همیشه در حال حرکت است مکان بسیار مناسبی برای تبلیغات ما به حساب بیاید و به همین دلیل توجه بسیاری از مخاطبان را به همراه دارد و افراد بسیاری را از تمام نقاط شهر به خود جلب می‌کند زیرا اتوبوس ها در همه نقاط شهر حضور دارند، تبلیغات اتوبوسی به دلیل هزینه پایین و بازدهی بالا همچنین به دلیل اینکه تبلیغات به مخاطبان بسیار نزدیک هستند به افرادی که این تبلیغات را می‌بینند روحیه و حس بهتر ببرند و یا آن محصول را منتقل می‌کنند یک ابزار مناسب و مهم تبلیغاتی است.

انواع تبلیغات اتوبوسی چه تاثیر بر ذهن مخاطب خواهد گذاشت

مخاطبانی که ما ‌خواهیم نظر آن هارا جلب کنیم در این نوع تبلیغات همواره در حال حرکت هستند تبلیغات اتوبوسی از تبلیغات بیلبورد مزایای بسیار بیشتری دارد. تبلیغات بیلبورد هم مزایا زیادی دارد ولی تبلیغات اتوبوسی توجه بیشتری را نسبت خود جلب می‌کنند زیرا تبلیغات بیلبورد بیشتر برای افرادی که در اتوبان ها تردد دارند استفاده می‌شود ولی تبلیغات اتوبوسی توجه عابران پیاده را هم جلب می‌کند.

تبلیغات اتوبوسی

نکات قابل توجه

از نکات مثبتی که این نوع تبلیغات نسبت به تبلیغات بیلبورد دارد این است که زمان بیشتری برای تاثیر گذاشتن روی ذهن مخاطبان دارد و تبلیغات بیلبورد شاید در زمان کمی که دارد نتواند تاثیر لازم را بر روی ذهن مخاطب بگذارد ولی این نکته در تبلیغات اتوبوسی نیست. در تبلیغات بیلبورد، ما محتوای زیادی نمی‌توانیم بگذاریم زیرا زمان کمی داریم تا مخاطبان خود را دریافت کنیم ولی در این نوع تبلیغات خیلی راحتتر می‌توانیم محتوا های مورد نظر خود را به مخاطبان انتقال دهیم

قبل از سرمایه گذاری در تبلیغات بیلبورد، برای صاحبان مشاغل مهم است که مزایا و معایب آن را بدانند تا بتوانند تصمیم بگیرند که آیا این انتخاب درستی است یا خیر؟

تبلیغات اتوبوسی

این نوع تبلیغات چه تاثیری بر افرادی که از وسیله نقلیه استفاده می‌کنند دارند

امروزه شاهد حجم زیادی از خودروها در خیابان‌ هستیم، در‌نتیجه تبلیغات بزرگ روی اتوبوس ها خیلی بهتر و با کیفیت بیشتر در دید مخاطبانی که داخل خودرو ها هستند قرار می‌گیرند پس علاوه بر اینکه این تبلیغات افرادی که در اتوبوس ها هستند مشاهده می‌کنند افرادی که در وسایل نقلیه هم هستند از این نوع آگهی استفاده می‌کند.

این نوع تبلیغات باعث می‌شود که برند و یا محصول همیشه در دید مخاطبان قرار بگیرد و دائما در حال معرفی بیشتر این برند و یا کالا باشند این نوع تبلیغات باعث می‌شود تا کسانی که قصد خرید آن محصول را دارند از خرید اعتنا نکرده و حتما خرید خود را انجام دهند و این یعنی جذب یک مشتری.

نصب تبلیغات روی دستگیره ها

امکان نمایش در دو طرف دستگیره را به ما می‌دهد زیرا افرادی که پشت و یا جلوی آن ایستاده باشند انرا می‌بینند.

قابلیت اجرای تبلیغات به صورت دو بعدی و سه بعدی

امکان طراحی خلاقانه و امکان ایده پردازی برای کالا و یا محصول شما

از بهترین راه هایی که می‌توان محصول را برای مشتریان تبلیغ کرد دستگیره اتوبوس ها است زیرا این تبلیغات به گونه است هر موقع به دستگیره نگاه کنند محصول شما را خواهند دید.

 

اصول انواع تبلیغات اتوبوسی چیست

مسلما اتوبوس برای اکثریت مردم یک وسیله حمل و نقل بسیار پرکاربرد است؛ برای همین است که شرکت های بزرگ تبلیغاتی اتوبوس را به یک منبع بزرگ متحرک تبلیغاتی تشبیه می‌کنند با وجود اینکه بیشتر مردم در دنیای دیجیتال، بیشتر وقت خود را سپری می‌کنند و هنوز برخی از شرکت های تبلیغاتی از تبلیغات محیطی استفاده می‌کنند و به همان وسیله بازدید بسیاری را به خود جذب می‌کنند.

تبلیغات قاعدتا یک بحث بسیار پیچیده و سنگین است زیرا نمی‌توان برای آن یک راه هموار پیدا کرد زیرا تبلیغات بستگی به الگوریتم های بسیاری که دارد که باید آنها را رعایت کنیم ولی با این حال با رعایت آنها باز هم شاید بازدید حداکثری نداشته باشیم و به نتیجه دلخواه خودمان نرسیم برای همین تبلیغات یک روند اصولی دارد که ما با تبلیغات اتوبوسی نیز می‌توانیم از سایر رسانه های پربازدید دنبال کننده و مشتری جذب کنیم و در نهایت محصول خود را به فروش برسانیم و یا خدمات خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنیم.

مزایای بالا تبلیغات اتوبوسی نسبت سایر رسانه های تبلیغاتی

با توجه به اینکه خیلی از افراد در طول روز از اتوبوس استفاده می‌کنند شرایط بسیار مناسبی برای افراد برای تبلیغات فراهم می‌کند زیرا این نوع تبلیغات یک نوع تبلیغ محیطی به حساب می‌آید. از طرفی دیگر پوشش گسترده پنجره های اتوبوس توسط پوشانده شده و این یعنی تبلیغات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید از این فرصت مهم استفاده کرد و از تبلیغات اتوبوسی استفاده کرد که هم عموم مردم استفاده کنند و هم رانندگانی که در خیابان ها هستند.
با توجه به اینکه این نوع تبلیغات از اهمیت بالایی برخوردار است را می‌توان یکی از مهم ترین عوامل برای گسترش کسب و کار و حتی معرفی محصول برای صاحبان مشاغل نو پا معرفی کرد. این نوع از تبلیغات قیمت خیلی پایینی نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی دارد و شانس بسیار زیادی برای معرفی خدمات ما به دیگران با صرف هزینه پایین است.

تبلیغات اتوبوسی

اتوبوس تیم ملی

یکی از انواع تبلیغات اتوبوسی معرفی کشور و یا فرهنگ آن کشور است. در نمونه عکس بالا تاثیر تبلیغات محیطی را مشاهده می‌کنید که به گونه با استفاده از تبلیغات اتوبوس تیم ملی ایران را به طرفداران معرفی می‌کند و یک کانون توه بسیار زیبا و قابل توجهی است.
در این اتوبوس عکس یوز پلنگ های ایرانی، نام ایران و اسپانسر های ایرانی درج شده و هرکدام از این عکس ها محتوای خاص خودشان را دارند و این یعنی تبلیغات در اتوبوس می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را در ذهن مخاطبان دارد.
نشان دادن فرهنگ و جا انداختن یک برند تازه و یا معرفی یک محصول جدید تولید شده با استفاده از این نوع تبلیغات کمک بسیاری زیادی به کسب و کار شما می‌کند و این یعنی کنار زدن رقبا از دور رقابت و پیش به سوی یک اینده قوی می باشد.

انواع تبلیغات اتوبوسی
انواع تبلیغات اتوبوسی

انواع تبلیغات اتوبوسی | تبلیغات خلاقانه

در تصویر بالا یکی از خلاقانه ترین تصاویر استفاده شده از تبلیغات محیطی را می‌توانید ببینید و همچنان استفاده بسیار زیبایی از جلوه های بصری در این نوع تبلیغ شده است اگر تصویر بالا را ببینید شیار های مسواک در بین اتوبوس قرار گرفته شده و این یعنی جذب مخاطب و جذب مخاطب به معنای فروش بیشتر و گسترش کسب و کار می باشد.

از دیگر راه هایی که می‌توان تبلیغات خود را در سطح بالایی از بازدید نگه داشت تبلیغات اتوبوسی است زیرا این نوع تبلیغات می‌تواند بعد از گذشت چندی از معرفی محصول در بین مردم با انجام این نوع تبلیغ می‌توانیم آن محصول را در اوج خود نگه داریم و از طرفی می‌توان این تبلیغات عمر بیشتری به محصولاتمان می‌دهد و قدرت کالای ما را نگه می‌دارد و برای اینکه ما بتوانیم فاصله خود را با رقیبان حفظ و با یک روند رو به بهبود در اوج بمانیم یکی از بهترین راه ها انجام این نوع تبلیغات است که فرایند صعودی ما را حفظ می‌کند.

انواع تبلیغات اتوبوسی
انواع تبلیغات اتوبوسی

نصب تبلیغات در بدنه اتوبوس چگونه انجام می‌شود

نصب تبلیغات به روی این وسیله نقلیه به دلیل وجود فرو رفتگی‌ها و برآمدگی‌های کنار آن یک عملکرد کاملا تخصصی است و مسلم است این کار توسط یک سری از افراد بسیار کاربلد و با سابقه انجام می‌شود و جنس وینل و جوهرهای استفاده شده برای چاپ نیز باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند یا برای محافظت از تبلیغ از یک لایه لمینت بر روی آن استفاده شود، اگر این نوع تبلیغات را انجام دهیم تبلیغاتی که ما روی بدنه اتوبوس می‌زنیم ماندگاری بسیاری دارد.
از روی دیگر هرچه کیفیت عکس هایی که در تبلیغاتمان استفاده می‌کنیم بیشتر و با ماندگاری بالاتری باشد تبلیغات ما بهتر در ذهن مخاطبان می‌ماند و اثرگذاری بهتری پیدا می‌کند زیرا کیفیت تبلیغات رابطه مستقیم با بدست آوردن مشتری دارد و این یعنی گسترش کسب و کار و رسیدن به هدف.

انواع تبلیغات اتوبوسی
انواع تبلیغات اتوبوسی

برای دیدن دیگر خدمات ما می‌توانید تبلیغات رایگان تلویزیون و ساخت تیزر تبلیغاتی را نیز مشاهده کنید

برای دیدن و مطالعه مقالات بیشتر می‌توانید از صفحه وبلاگ دیدن کنید

اگر یکی از بهترین سایت های تبلیغاتی اتوبوس را بخواهیم در نظر داشته باشیم سایت www.mailmetromedia.co.uk را می‌توان به عنوان یکی از بهترین سایت خارجی در زمینه معرفی کرد

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟