تبلیغات مترو

تبلیغات مترو

تبلیغات مترو تهران

مترو سالیانه وظیفه جا به جایی سالیانه 30 میلیون مسافر را دارد. ایستگاه های مترو از مهم ترین سیستم های حمل و نقلی در ایران است و طبق یک آمار روزانه تقریبا 10 ها هزار نفر از مترو استفاده می‍کنند که خود یک مزیت بزرگ برای ایجاد تبلیغات در مترو است و همین قابلیت، مترو را به یک منبع عالی برای درج آگهی و تبلیغات کرده است. ایستگاهای مترو از یکی از مکان هایی است که رفت و آمد بسیار در آن انجام می‌شود.

تبلیغات مترو تهران چه مزایایی دارد

اگر بخواهیم مثالی از تردد در مترو بزنیم شهر بزرگی مثل تهران روزانه بالغ بر 4 میلیون مسافر در خود گنجانده است؛ پس از این آمارگیری ها نتیجه می‌گیریم که مترو یک مکان موثر برای استفاده از تبلیغات است. با توجه به اینکه از هر قشر و سطحی از مترو استفاده می‍کند مترو به یک منبع مناسب برای تبلیغ کالا و خدمات تبدیل شده است همانطور که می‌دانید همه کسانی که از مترو استفاده می‌کنند حتما یکبار این تبلیغات را دیده اند. با احتساب این موارد می‌توان گفت مترو به یکی از مهم ترین منابع برای تبلیغ محصول و آگهی های خدماتی به حساب می‌آید.
از دیگر موارد مهم برای تبلیغات مترو می‌توان به قابلیت تبلیغ در یک مکان مخصوص برای افراد و مخاطبان هدف اشاره داشت.

قرار دادن تبلیغات در مکان های با مخاطب بالا

تبلیغات مترو تهران را بهتر است در مکان هایی نصب کنید که دیگر تبلیغات مترو در آنجا حضور دارند و یا به عبارت دیگر مکان هایی که بیشترین بازدید را می‌خورد نصب کنیم تبلیغات مترو باید محتوای بسیار قوی داشته باشد تا در کسری از ثانیه مخاطب هدف را جذب کند.
در نتیجه دکه های داخل مترو، تابلو‌ هایی که زمانبندی ایستگاه ها در آن درج شده، نقشه مترو… می‌تواند از سایر گزینه های مناسبی باشد که تبلیغات در آن نتیجه خوبی دارد درج تبلیغات در نزدیک واگن های مترو مکان بسیار خوبی برای قرار دادن تبلیغات است در بین این موارد گیت های خروجی،راهروهایی که از آن وارد و یا خارج می‌شوند از مواردی است که می‌توان برای قرار دادن تبلیغات در آن استفاده کرد.

تبلیغات مترو
تبلیغات مترو

موارد مختلف تبلیغاتی

برای تبلیغات مترو تهران و یا ایستگاه های قطار مانند دیگر روش های تبلیغاتی می‌توان از موارد زیاد دیگری کمک گرفت. یکی از معروف ترین روش ها، استفاده از صفحه‌نمایش‌های LCD در داخل ایستگاه های مترو است که توجه بسیار زیادی در بین عموم مردم به خود جلب می‌کند. استفاده از لایت باکس‌‌ها و تابلوهای بک لایت، نصب بیلبوردهای بزرگ از دیگر مواردی است که می‌توان از آن برای استفاده از تبلیغات مترو استفاده کرد.

موارد پر استفاده و نصب تبلیغات مترو

میله هایی که مردم به آن تکیه می‎‌دهند و یا دستگیره هایی که آنرا می‌گیرند مکانی مناسب است که نصب تبلیغات به خوبی نمایان می‌شود. این نوع تبلیغات در انواع مختلفی نصب و با هدف تبلیغ محصول مورد نظر انجام می‌شود.

اگر آن به صورت استوانه ای شکل باشد بازهم در اندازه مشخص نصب می‌شود و در شکل مورد نظر مخاطب نصب شود. با تمام این موارد محدودیت های بسیاری وجود دارد که ما باید طبق محصولی که می‌خواهیم آنرا تبلیغ کنیم، یک مکان مناسب برای آن پیدا و آنرا نصب کنیم.

دستگیر های مترو هم در زمان پرازدهام و هم زمانی که مترو تعداد اندکی در آن هستند باز هم توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. در زمانی که مترو خلوت است با حرکت خود نظر همان تعداد اندک را نیز به خود جلب کرده و هم در زمانی که مترو شلوغ است، برای افرادی که نمی‌نشینند و از دستگیره استفاده می‌کنند بسیار قابل توجه است . همین موضوعات هرچند کوچک تاثیر بسیار زیادی در بازاریابی و فروش دارد.

 تابلو ها

این روش تبلیغات مترو عمر طولانی ندارد و تقریبا یک سال است که پا به عرصه تبلیغات گذاشته است. همین طرح بسیار خلاقانه طراحی شده و بدین صورت انجام می‌شود که در دو طرف آن سنسور وجود دارد.

وظیفه این سنسور های این است که در صورت رد شدن افراد از جلوی تابلو سنسور ها فعال می‌شود. در حالت عادی و هنگامی که کسی جلوی تابلو نیست خاموش است، و مانند یک آینه عمل می‌کند ولی هنگامی که کسی از جلوی آن رد شود، چراغی که در پشت آینه است روشن می‌شود و تصویری که در آن است روشن شده و نمایان می‌شود.

در حالت عادی توجه بسیار زیادی از مردم که به سمت آن می‌رود را جلب خود می‌کند. این نوع تبلیغات توجه دو سکو را به خود جلب می‌کند.
1. افرادی که از جلوی آن رد می‌شوند.
2. توجه افرادی که در سکوی رو به رو نشسته اند نیز جلب این نوع تبیلغات مترو می‌شود.

تابلوی های (دیواری) کنار پله برقی

این نوع تبلیغات بیشتر در کنار پله های برقی کاربرد دارد. ابعاد این تابلو به قدری بزرگ است که توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند و مسلما باید از طرح و ایده های جذاب در آن تابلو های استفاده شده باشد با توجه به سرعت پله برقی ها به صورت ناگهانی هر چند اگر مخاطبان نخواهند به دیدن آن وادار می‌شوند و ابعاد بزرگ این نوع تابلو ها و مهتابی هایی که در پشت آن تعبیه شده توجه مخاطبان را بسیار زیاد به خود جلب می‌کند.

نوری که در پشت این تبلیغات در نظر گرفته شده به اندازه ای است که نه آنقدر زیاد است که چشم مخاطبان را آزار بدهد و نه آنقدر کم که نتوان محتوای داخل تابلو را دید ولی با همه ی این موارد گفته شده بهتر است با توجه به بنر طراحی شده مقدار نوری که برای تبلیغ در نظر می‌گیریم را با سلیقه خودمان انتخاب کنیم.

تبلیغات مترو

دیوارهای سکو

تبلیغات مترو تهران در این موارد بسیار بزرگ می‌باشد و به قدری بزرگ است که سکو های رو به رو نیز به خوبی محتوای داخل آنرا می‌توانند مشاهده کنند.

معمولا این نوع تبلیغاتی که در نظر می‌گیریم اصلا مخاطبی که از کنار آن گذر می‌کند را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و فقط توجه مخاطبینی را به خود جلب می‌کند که در سکوی رو به رویی قرار دارند و تقریبا این نوع تبلیغات یک وجه از افراد را تحت تاثیر خود می‌گذارد.

تبلیغات مترو

از دیگر مزایای استفاده از تبلیغات مترو تهران

 • یکی از مهم ترین ویژگی های تبلیغات مترو عمر طولانی آگهی و ماندگاری آن در خطوط است.
 • این امکان را به ما می‌دهد تا خیلی سریعتر محصول و یا خدماتی را که داریم به مشتری هدف معرفی کنیم.
 • تبلیغات مترو از ابتدای مسیر در جلوی چشم عموم و مخاطبان قرار می‌گیرد تا هنگام رسیدن به مقصد و هیچگاه تبلیغات ما قطع نمی‌شود.
 • جلب توجه بیشتر توسط مخاطبی که در آن حیطه فعالیت دارد.
 • داشتن یک زمان مناسب و زیاد برای انتقال بهتر محتویات داخل بنر است.
 •  در تبلیغات مترو هرگونه آگهی مناسب برای هر سنی را می‌توان گذاشت.
 •  درج تبلیغات مترو به معتبر بودن آن مجموعه بسیار کمک می‌کند.
 • از دیگر مزیت های تبلیغات مترو این است که محتویاتی که تولید می‌کنیم دست خودمان است و هرگونه تغییراتی را که بخواهیم طبق نظر خودمان می‌توانیم انجام دهیم.
 • برخی از افراد برای رسیدن به مقصد باید خطوط مترو خود را عوض کنند و این امر باعث شده تا حتی راهرو های مترو نیز مکان بسیار مناسبی برای درج تبلیغات و آگهی شود. تبلیغات مترو تهران
تبلیغات مترو
تبلیغات مترو

خصوصیات منحصری که فقط در صورت تبلیغات مترو تهران می‌توانید به‌دست آورید

تبلیغات مترو تهران یک مکان بسیار مناسبی را برای تبلیغات شما می‌تواند باشد،
زیرا این فضا رفت و آمد بسیار زیادی را در طول روز به خود می‌بیند، تبلیغات هم در فضای داخل ایستگاه ها امکان پذیر است و هم در فضای خارج از ایستگاه ها و فضای بیرونی، شما در صورتی که اگر یکی از صاحبان برند و یا صاحبان مشاغل هستید می‌توانید تبلیغات خود را بسیار هوشمندانه و با یک طراحی قدرتمند تولید کنید که اگر این تبلیغات در فضای عمومی قرار بگیرد توجه مخاطبان را به خود جلب کند نتایج بسیار مثبت و گامی بسیار بزرگ به سوی جلو برداشته اید.

تبلیغات مترو
تبلیغات مترو

تبلیغات در مترو تهران چه ویژگی هایی دارد

از بهترین مزایای تبلیغات مترو تهران طول عمر بالای این تبلیغات است که باعث می‌شود این تبلیغات بازدید بیشتری نسبت به آگهی های تبلیغات در رسانه داشته باشد. ما هنگامی که در مترو تبلیغات میگذاریم ناخواسته توجه خیلی از مخاطبین را به سمت خود جلب می‌کنیم که این نوع تبلیغات مسافران را وادار می‌کند که تا انتهای مسیر آاگهی ما را با ببیند و تقریبا میانگین زمانی که هر مخاطب در بین ایستگاه ها سپری می‌کند دوازده دقیقه است پس مطمئنا درج آگهی ما در مترو بیش از یک بازدید توسط یک مخاطب را دارد که این قابلیت یک مزیت مهم برای تبلیغات مترو به حساب می‌آید از موارد دیگر که در مقاله خواندید این است که تردد در مترو بسیار بیشتر از دیگر سیستم های حمل و نقل است.

تبلیغات مترو
تبلیغات مترو

تبلیغات مترو تهران در دسته تبلیغات ترانزیتی جای می‌گیرند و در مقایسه با سایر ابزار های تبلیغاتی تاثیر گذاری بهتری دارد و کمک بیشتری می‌تواند به کسب و کار شما بکند. قیمت مقرون به صرفه تبلیغات در این سیستم حمل و نقلی باعث شده تا این روش درج آگهی به عنوان یکی از بهترین سیستم های تبلیغاتی و معرفی محصول برای مخاطبان هدف و سایر افرادی که این تبلیغات را می‌بینند تبدیل شده است. برای مثال می‌توان گفت این روش تبلیغاتی بسیار بازدید بیشتری نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی دارد این شیوه از تبلیغات بسیار قیمت پایین تری نسبت به تبلیغات تلویزیون دارد و تقریبا بازدید حداکثری را به خود جلب می‌کند به همین دلیل می‌توان گفت یکی از بهترین شیوه ها برای معرفی خدمات و یا کالا به حساب می‌آید.

تبلیغات مترو تهران

دیگر مزایای تبلیغات تلویزیون

تبلیغات مترو تهران بدون شک می‌تواند کمک بسیاری به کسب و کار و معرفی برند شما بکند، زیرا این فضا رفت و آمد بسیاری را در خود جای داده و امکان تبلیغات خیلی بهتر و راحت تر است، فضاهای ایستگاه مترو و داخل متروها فضای پربازدید و مناسب برای تبلیغات شما است، این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر شما به عنوان یک برند و دارنده کسب و کار بتوانید از همه فضایی که در دید عموم مردم قرار می‌گیرند به خوبی استفاده کنید و از آنها به صورت صحیح و هوشمندانه برای دیده شدن خود استفاده کنید،می‌توانید خیلی زودتر از قبل با کیفیتی بهتر محصول خود را به فروش برسانید و مشتری های دائم برای خود پیدا کنید.

تبلیغات مترو تهران

برای انجام تبلیغات مترو تهران چه اقداماتی لازم است

برای تبلیغات مترو تهران و یا سایر سیستم های تبلیغاتی مسلما باید از یک سری از ابزار ها کمک گرفت. یکی از رایج ترین کارهایی که لازم است آنرا انجام دهیم درج آگهی در ال سی دی های داخل واگن مترو است. استفاده از لایت باکس‌‌ها و تابلوهای بک لایت، نصب یک بیلبورد بزرگ روی دیواره ایستگاه ها قرار دادن آگهی در واگن‌ها و همچنین نصب برچسب‌های تبلیغاتی بر روی درها و بدنه واگن، از مواردی است که از آن می‌توان به عنوان یک تبلیغ قدرتمند استفاده کرد زیرا این نوع از تبلیغات با بازخورد بالایی همراه است و قدرت بسیار زیادی به کسب و کار ما می‌بخشد.

1- تبلیغات مترو تهران از مهم ترین و بهترین ابزار ها برای انتقال مطالب به روش تکرار میسر و در معرض دید بسیاری از مخاطبان به صورت دائم قرار می‌گیرد.
2- در هر زمانی تبلیغات در دید مخاطبان بسیاری است و دیگر مانند تبلیغات تلویزیونی ساعت مشخصی برای پخش ندارد و دائما تبلیغات شما در تبلیغات مترو تهران در حال پخش است.
3- رفت و آمد بالا حدود 5 میلیون نفر در روز و چند صد هزار نفر در ساعات مختلف
4- وجود تنوع در تبلیغات، متناسب جنسیت و هر رده سنی در ایستگاه های مترو
5- اتصال بیش از هشتاد شهر تهران و بازدید از همه جای تهران
6- تاثیرگذاری بر مخاطبان محلی به دلیل امکان برنامه ریزی رسانه های محلی

تبلیغات مترو تهران

مکان های مناسب برای درج تبلیغات

 • دیواره مترو
 •  بدنه خارجی واگن ها
 •  دستگیره های مترو
 •  درب ها
 •  لایت باکس
 •  تابلوهای تبلیغاتی روی سکو
 •  نمایشگر های حریم ریلی
 •  دیواره پله برقی
 •  تابلو هوشمند آینه ای

موارد گفته شده از پرکاربرد ترین مکان ها برای تبلیغات مترو تهران هستند که این نوع تبلیغات با بازدید و همراهی فوق العاده زیادی همراه است

تبلیغات مترو تهران
تبلیغات مترو تهران

مترو

یکی از پربیننده ترین و بهترین مکان ها برای برند ها است .شبکه‌های نمایش اینترنتی، شبکه فروش و بازاریابی، شرکت‌های آرایشی و بهداشتی، پوستر فیلم‌های سینمایی، فروشگاه‌های فروش فرش، برندهای خوراکی و حتی استارتاپ‌ها تبلیغاتشان در مترو به چشم می‌خورد.
به دلیل اینکه تنوع مسافران در مترو تهران بسیار زیاده و همه رده های سنی در آنجا حضور دارند و همین مزیت باعث میشود تا هرگونه تبلیغات از هرگونه رده سنی در مترو نصب و مخاطبان خاص خود را جلب کند.

ارزانی این نوع تبلیغ نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی ازجمله : تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات بیلبورد، اسپانسرینگ

سرعت پایین پله برقی ها باعث می‌شود تا افراد با تمرکز بیشتری تبلیغات را نگاه کنند و روی آنها فکر کنند.

همه‌ی این موارد گفته شده یک محیط ایده آل برای تبلیغات شما بوجود می‌آورد.

انواع تبلیغات مترو تهران
انواع تبلیغات مترو تهران

میانگین هزینه تبلیغات روی بدنه مترو چقدر است

اجاره ماهیانه تبلیغات مترو یک تبلیغ 19 میلیون است و تقریبا 6 ماه این تبلیغ به روی بدنه قطار ها نصب می‌شود. هزینه طراحی گرافیک و نصب بنر ها به صورت جداگانه محاسبه می‌شود و این نوع تبلیغات به دلیلی که قدرت بسیار زیادی در اثر گذاری در ذهن مردم دارد قیمت بالایی را نسبت به دیگر سیستم های تبلیغاتی به خود اختصاص داده.
از دیگر ویژگی های منحصر در تبلیغات مترو بازخورد های همگانی این نوع تبلیغات است و حالا شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد بازخورد همگانی به چه معناست بازخورد همگانی یعنی اگر ما تبلیغات خود را در یک ایستگاه بزنیم می‌توانیم افرادی که در آن منطقه هستند و تخصصشان مربوط به خدمات ما است را جذب کنیم و در نهایت به هدفمان که فروش است برسیم.

انواع تبلیغات مترو
انواع تبلیغات مترو

تبلیغات و سیستمی به پهنای یک پایتخت

تبلیغات در این سیستم تبلیغاتی به دلیل گستردگی در سطح شهر و به دلیل اینکه قطار های مسافر بری از غرب تهران به شرق مسافرت می‌کنند قابلیت این را دارند تبلیغات شما را به هر گونه مخاطب با هر نوع سبک و سلیقه ای نمایش دهند و تبلیغات شما را ببینند و یک مشتری جدید برای خود پیدا کنند و از تمامی محصولات شما خرید و استفاده کنند.

از دیگر مزایای انواع تبلغات مترو تهران می‌توانیم به گسترش آن در همه‌ی سطح شهر اشاره داشت زیرا هر مخاطبی در هر کجای شهر می‌تواند تبلیغات شما را ببیند و همانطور که در متن بالا خواندید میزان اثر گذاری بسیاری دارد و این یعنی رسیدن به هدف و فروش بهتر و یا مشتری بیشتر و هنگامی که به هدفمان برسیم آن زمان است که متوجه خواهیم شد که تبلیغات چه تاثیر مهمی در کسب و کار ما دارد و حالا برای اینکه کسب و کارمان رشد بیشتری داشته باشد بیشتر به سمت تبلیغات ترغیب خواهیم شد و متوجه این موضوع خواهیم شد که کلید اصلی فروش تبلیغات موثر است.
انواع تبلیغات مترو
انواع تبلیغات مترو

دیگر مزایای تبلیغات در مترو

 • امکان دسترسی به انواع مخاطبین در مدتی کوتاه
 • مدت زمانی طولانی که افراد در معرض دید تبلیغات شما قرار می‌گیرند
 • مخاطبان نمی‌توانند تبلیغات شما را نبینند و به محض ورود به مترو با تبلیغات شما رو به رو و آنها را می‌بینند.
 • دارای یک سیکل بی انتها و دیده شدن توسط مخاطبان هدف
 • امکان ارائه پیام به صورت طولانی و مفصل به نسبت سایر سیستم های تبلیغاتی
 • تبلیغات در مترو فقط علاوه بر دیده شدن پیشنهادات زیادی از کسب و کار های مختلف را برای شما به همراه دارد.
 • قدرت اثر گذاری بالا در ذهن مخاطبان
 • امکان طراحی نسبت به علایق و ایده های ذهنی خودتان
 • امکان انتخاب منطقه دلخواه برای جذب مخاطب

برای انجام انواع تبلیغات مترو می‌توانید به سایت حیطه نما مراجعه و تبلیغات خود را انجام دهید.

تبلیغات مترو

مترو

در تصویر بالا انواع مزایای تبلیغات مترو آورده شده است که این فقط چند نمونه از این مزایای بی‌شمار تبلیغات است که شما می‌توانید با استفاده از این نوع تبلیغات کسب و کارتان گسترش و طی یک روند تکمیلی از رقبایتان پیشی گرفته و در صدر فروش و یا اجرای خدمات قرار بگیرید.
این به شرطی امکان پذیر است که تبلیغات شما مستمر باشد و هنگامی که تبلیغاتی را انجام می‌دهید بعد از یک دوره آنرا متوقف نکنید و رها کنید زیرا اگر تبلیغاتتان را رها کنید نمی‌توانید به نتیجه دلخواه یعنی دریافت مشتری بیشتر برسید و تقریبا می‌توان گفت که شکست خورده اید و پایان راه نیست برای اینکه به موفقیت برسید باید به جز اجرای مسمتر تبلیغات فنون دیگری را نیز رعایت کنید که که ما در مجموعه حیطه نما گستر همه‌ی فنون تبلیغاتی را به شما خواهیم گفت همراه باشید.

برای دیدن دیگر خدمات ما می‌توانید تبلیغات تلویزیون و مزایای تبلیغات مترو را نیز مشاهده کنید.
برای دریافت بیشتر درباره تبلیغات و مطالعه بیشتر به صفحه مقالات سر بزنید. یکی از بهترین سایت های خارجی در حوزه تبلیغات مترو تهران سایت www.mailmetromedia.co.uk است

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟