مهم ترین ابزارهای عکاسی و فیلم برداری

در دنیای تکنولوژی و عصر ارتباطات، هر کسب و کاری می تواند هنر خود را در فضای گسترده تری به نمایش بگذارد. دیده شدن فعالیت کسب و کار شما در فضای وسیع تر موجب فروش و سود چندین برابری کسب و کار شما می شود. عرصه دیجیتال مارکتینگ زمینه های مختلفی دارد که کسب و کار شما باید در همه آنها رشد کند؛ اما یکی از اصلی ترین زمینه هایی که هر کسب و کاری باید به آن توجه کند، جذابیت های بصری ای است که مخاطب را در اولین نگاه به صفحات شما جذب می کند یعنی عکاسی و فیلملرداری.

در دنیای تکنولوژی و عصر ارتباطات، هر کسب و کاری می تواند هنر خود را در فضای گسترده تری به نمایش بگذارد. دیده شدن فعالیت کسب و کار شما در فضای وسیع تر موجب فروش و سود چندین برابری کسب و کار شما می شود. عرصه دیجیتال مارکتینگ زمینه های مختلفی دارد که کسب و کار شما باید در همه آنها رشد کند؛ اما یکی از اصلی ترین زمینه هایی که هر کسب و کاری باید به آن توجه کند، جذابیت های بصری ای است که مخاطب را در اولین نگاه به صفحات شما جذب می کند. برای این منظور لازم است که از افراد متخصص در زمینه عکاسی و فیلم برداری، ادیت عکس و تدوین ویدیو استفاده کنید. عکاسی در فضای باز، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی مدلینگ، عکاسی صنعتی و عکاسی آتلیه ای هر کدام تخصص جداگانه ای دارند و برای ایجاد جذابیت بصری بالا لازم است در هر زمینه به سراغ متخصص آن بروید. با حیطه طراح همراه باشید تا با دانستن تجهیزات اصلی عکاسی حرفه ای، بهترین تیم عکاسی را برای کسب و کارتان انتخاب کنید.

دوربین عکاسی و لنز دوربین

یک دوربین تخصصی و مناسب برای عکاسی در زمینه فعالیت آن کسب و کار، اولین ابزار عکاسی حرفه ای است. عکاس گزینه های دوربین متنوعی برای خرید دارد. این دوربین ها، برندها و امکانات متنوعی دارند که عکاس با توجه به بودجه ای که دارد یکی از آنها را تهیه می کند.

عکاس با خرید دوربین لنزی دریافت می کند که این لنزها به لنز کیت معروف هستند. لنز کیت از کیفیت متوسط و قیمت پایین تری به نسبت سایر لنزها برخوردار است. اما یک عکاس حرفه ای به این لنزها اکتفا نمی کند و برای عکاسی بهتر، از لنزهای قوی تر استفاده می کند.

سه پایه

پایه یکی دیگر از ابزارهای رایج عکاسی و فیلم برداری حرفه ای می باشد. از این ابزار همیشه به عنوان وسیله ای که از لرزش جلوگیری می کند یاد می شود، اما در فضای استودیویی سه پایه کاربرد مهم تری دارد. تصور کنید تعداد بالایی محصول دارید که باید با یک کادر و زاویه ثابت از آنها عکاسی شود، در اینجا به یک سه پایه نیاز داریم. نکته مهم این است که سه پایه باید انعطاف زیادی برای تنظیم در زاویه های مختلف را داشته باشد. یک سه پایه خوب که با آن عکاسی حرفه ای انجام می شود، قابلیت تنظیم در ظریف ترین زاویه ها را دارد. همین زاویه های کم و ظرافت در کار تاثیر زیادی به روی جذابیت بصری و ترقیب مشتری به خرید کالا خواهد گذاشت.

سه پایه بخصوص در زمانی که عکاس دستیار ندارد اهمیت بیشتری پیدا می کند. علاوه بر این ها عکاسی تبلیغاتی که در آن از نوردهی طولانی و تکنیک نقاشی نور استفاده می شود، بدون سه پایه ممکن نیست.

تجهیزات نورپردازی عکاسی حرفه ای

حالا که می خواهید یک تیم عکاسی حرفه ای را برای کسب و کارتان انتخاب کنید، توجه کنید که سیستم نورپردازی باید با سیستم نورسنجی دوربین همخوانی داشته باشد. در این صورت کنترل نوردهی صحنه به صورت خودکار انجام شده و کار شما راحت تر می شود.

فلاشی که روی دوربین قرار دارد تا حدی نور صحنه را افزایش می دهد، اما با استفاده از فلاش اکسترنال نورپردازی حرفه ای تری به روی سوژه خواهید داشت. این فلاش می تواند هم در کنار دوربین قرار بگیرد و هم از راه دور (به صورت بیسیم یا باسیم) استفاده شود.

نور بیشتری که فلاش اکسترنال به سوژه می دهد به زیباتر شدن عکس نهایی کمک می کند، اما گاهی اوقات باید از نور نرم تری برای نورپردازی استفاده کنید. بعضی وقت ها استفاده کردن از یک صفحه پلاستیکی شفاف تفاوت زیادی در نرم کردن نور و زیباتر کردن سوژه دارد.

کامپیوتر

یکی از واجب ترین تجهیزاتی که هر گروه عکس برداری و فیلم برداری باید آن را داشته باشد، یک سیستم قوی و گرافیکی است. البته نقش دوربین ها، لنزها و نورپردازی ها انکار ناپذیر است، اما کامپیوتر و مهارت استفاده از نرم افزارها یک عکس و ویدیو خام را به عکس و ویدیویی که مشتری درخواست کرده تبدیل می کند. بنابراین اگر به شرکتی برای انجام تولید محتوای تصویری خود مراجعه می کنید، به امکانات کامپیوتری آن شرکت توجه زیادی کنید.

تیم حیطه طراح با برخوداری از افراد متخصص و بهترین امکانات، می تواند صفر تا صد تولید محتوای کسب و کار شما را به دست بگیرد و شما را به یک برند در زمینه کسب و کارتان تبدیل کند. تیم عکاسی و فیلم برداری حیطه طراح بعد از قبول سفارش شما، از تجهیزات عکاسی و فیلم برداری مخصوص کسب و کارتان استفاده می کند. ما تنها عکاسی و فیلم برداری از کسب و کارتان را انجام نمی دهیم، بلکه از تجربه چندین ساله مان برای ایده پردازی و پیشبرد کسب و کارتان استفاده می کنیم. تیم ما پیشنهادی ویژه برای تمامی افراد دارد و آن تبلیغات رایگان در صدا و سیما می باشد. حیطه طراح با تبلیغات رایگان در صدا و سیما برای تولید کنندگان داخلی به رشد کسب و کار آنها کمک شایانی می کند. با ما همراه باشید، زیرا تیم حیطه طراح قبل از هر چیز به سود بردن مشتری خود فکر می کند.

با تیم حیطه نما به یک برند در کسب و کارتان تبدیل شوید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

error: Content is protected !!
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟