پست های اینستاگرام و ایده های خلاقانه

اینستاگرام

اینکه چه محتوایی در اینستاگرام خود قراردهید سوالی است که خیلی ها به آن فکر میکنند معمولا پست هایی که این روزها در اینستاگرام دیده می شوند چنگی به دل نمی زنند. اکثر پست ها تکراری و یکنواخت شده اند. در صورتی که پست هایی که در اینستاگرام خود منتشر می کنید باید خلاقانه و در عین حال جذاب باشد تا افراد بیشتری به دنبال کردن شما ادامه دهند.

بسیاری از پیج هایی که فالوور های خود را از دست می دهند به خاطر ارائه نکردن محتوای خوب و جذاب در اینستاگرام است. بسیاری از کسب و کارهایی که قصد دارند تا از طریق اینستاگرام بازاریابی کنند با مشکل تولید محتوای خوب مواجه هستند. نمی دانند چه محتوایی باید ارائه دهند تا افراد بیشتری را به کار خود جذب کنند. نمی توانند محتوایی منتشر کنند که باعث افزایش فالوور اینستاگرام شان شوند!

در این مطلب ایده هایی را مطرح می کنیم که با استفاده از آن ها بتوانید پست هایی منتشر کنید که علاقه مندان به کسب و کار شما، در اینستاگرام افزایش یابند. اگر ایده خوبی برای انتشار پست های اینستاگرامی خود به ذهتان نمی رسد این مطلب را دقیق تا انتها دنبال کنید.

پست های اینستاگرام و ایده های خلاقانه
پست های اینستاگرام و ایده های خلاقانه

1.نظر سنجی در اینستاگرام

همیشه پست هایی که در قالب نظر سنجی منتشر می شوند باعث تعامل بیشتر با کاربران می شود. نظر سنجی هایی که می گذارید باید باتوجه به موضوع کاریتان و در عین حال ساده باشد.

مثال : از بین فیلم های زیر کدام یک را بیشتر دوست دارید؟

2.نقل قول

سخن بزرگان و افراد معروف و موفقی که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند را منتشر کنید. این کار را بهتر است با انتشار عکس نوشته ای از فرد مورد نظر به همراه عکس او منتشر کنید.

3.جای خالی

عکس نوشته هایی که جای خالی دارند هم فکر خوبی است تا کاربرانتان را وادار کنید تا در پست های شما مشارکت داشته باشند. مثلا عکس نوشته هایی منتشر کنید که دارای جمله ای نصفه و نیمه باشد تا بقیه اش را کاربر به میل خودش پر کند.

مثال : اگر من ماهیانه 100 میلیون درآمد داشتم … ؟

4.پشت صحنه

هر کسب و کاری که دارید فرق نمی کند.چه تنها اید یا دارای یک تیم هستید بالاخره کار شما پشت صحنه ای هم دارد. هر چند وقت یک بار عکسی از پشت صحنه کارتان در اینستاگرام تان منتشر کنید. این کار باعث اعتماد سازی بیشتری بین شما و کاربران و به ویژه مشتریانتان می شود.

5.مناسبتی

پست های مناسبتی را هرگز فراموش نکنید. پست های مناسبتی حس خوبی در مخاطبانتان ایجاد می کند مخصوصا اگر در پست های مناسبتی خود خلاقیت داشته باشید. حتما از تقویم محتوایی برای انتشار پست های مناسبتی استفاده کنید.

6.سوالات چالشی در اینستاگرام

سوال های ساده ای مطرح کنید تا دنبال کنندگانتان به راحتی بتوانند به آن پاسخ دهند. سوال هایی که مربوط به زمینه ی کاری شماست. گاهی وقت ها سعی کنید سوال های چالش بر انگیز مطرح کنید. سوالاتی که اکثر دنبال کنندگانتان ترغیب شوند به آن پاسخ دهند!

مثال : به نظر شما دیجی کالا در روز چقدر درآمد دارد؟

7.تبادل لینک با همکاران در اینستاگرام

سعی کنید پست هایی منتشر کنید که در آن اشاره ای به دوست یا همکاری داشته باشید. مثلا پستی منتشر کنید و در کپشن آن بنویسید اگر می خواهید در مورد “افزایش فالوور اینستاگرام” اطلاعات بیشتری کسب کنید به مطلبی که دوست خوبم در سایت حیطه نما منتشر کرده است نگاهی بیاندازید.

از دوستان و همکاران خود هم بخواهید این کار را متقابلا برای شما انجام دهند.

8.عکس محصولات

از محصولات خود عکس بگیرید و در اینستاگرام خود منتشر کنید. البته عکس ها به صورت واقعی و با کیفیت و در حین استفاده از آن توسط فردی باشد خیلی حس بهتری به مخاطب می دهد. همیشه به فکر این باشید که تصاویر محصولات خود را از دید و زاویه جدیدی به مخاطبان خود نشان دهید.

9.عکس های آینده

اگر محصولی در دست تولید دارید، اگر قصد دارید در آینده کتابی بنویسید، اگر در آینده قرار است در کسب و کار شما تحولی ایجاد شود از آن عکس بگیرید و در اینستاگرام خود منتشر کنید.

به عنوان مثال از محصولی که هنوز تولید نشده است عکسی مربوط به آن بگیرید و درباره اش صحبت کنید. با این کار در واقع بازاریابی انتظار انجام می دهید و مخاطبان شما بیشتر مشتاق می شوند تا محصول شما را بدست آورند.

10.عکسی که ربطی به کسب و کار شما ندارد

بعضی وقت ها تنوع هم بد نیست! هر چند وقت یک بار عکسی که هیچ ربطی به کسب و کار شما ندارد منتشر کنید. مثلا عکسی مربوط یه یک پیتزا در یک فست فود منتشر کنید و نظر مخاطبانتان را از آن عکس بخواهید! اینطوری می توانید بیشتر با مخاطبان خود در تعامل باشید.

11.عکس های چالشی

چالش ایجاد کنید. در مورد کسب و کارهایی که مربوط به زمینه ی کاری شما هستند پست های چالشی قرار دهید. مثلا در مورد تیزر جدیدی که دیجی کالا برای کمپین جدیدش داده است بحثی ایجاد کنید. فیلم تیزرش را بگذارید و مثلا بگویید اصلا این طرز تبلیغ را قبول ندارید. اینطوری دنبال کنندگان زیادی در بحث شما شرکت می کنند.

12.ویدیو

استفاده از پست های ویدیویی در اینستاگرام هم به تنهایی ایده های زیادی دارد. شما می توانید با ایده های زیادی پست های ویدیویی خود را منتشر کنید. به عنوان مثال در ویدیو خود به سوال یکی از کاربران خود پاسخ دهید. یا در ویدیو خود در مورد اتفاق جدیدی صحبت کنید. یا می توانید در ویدیو خود به دنبال کنندگانی که به کسب و کار شما علاقه دارند ابراز محبت کنید. خبرهای مهم و ویژه را از طریق ارسال ویدیو به مخاطبانتان بدهید.

حتما می دانید ویدیو در اینستاگرام باید کوتاه باشد. پس بهتر است خیلی مختصر و مفید باشد.

13.معرفی کتاب

موضوع کسب و کار شما هر چیزی که باشد فرقی نمی کند. بالاخره تو هر قشری علاقه مند به کتاب وجود دارد. و همچنین در هر کسب و کاری کتاب های خوب و به درد به خور موجود است. سعی کنید بیشتر کتاب های پر فروش در زمینه ی کاری خود را معرفی کنید. کتابی که خودتان خوانده اید و باعث پیشرفت شما در کسب و کارتان شده است، از جانب دنبال کنندگانتان حتما خواندنی است.

برای معرفی کتاب سعی کنید حتما در کپشن پست خود خلاصه ای از قسمت های مهم آن را بنویسید.

14.عکس های به اشتراک گذاشته توسط مشتریان

توسط جست و جوی هشتگ مربوط به برند یا کسب و کار خود در اینستاگرام به دنبال پست هایی باشید که مشتریان یا دنبال کنندگانتان به اشتراک گذاشته اند. مسلما عکس هایی که با هشتگ اختصاصی شما به اشتراک گذاشته شده است مربوط به کسب و کار شما می شود. آن ها را پیدا کنید و در پیج خود به اشتراک بگذارید.

15.نگاهی به پست های قبلی

از پست های قبلی خود به انتخاب خودتان هر کدام که جذاب تر بوده و لایک و کامنت بیشتری گرفته شده را شناسایی کنید و اسکرین شاتی از آن بگیرید و دوباره آن را به اشتراک بزارید. در پست مورد نظر اعلام کنید که این پست جزء پست هایی بوده است که بیشتر از آن استقبال شده است.

16.استفاده از مشتریان

حتما تا الان عکس هایی مربوط به مشتریان راضی و خوشحال همراه با محصول مورد نظر را در اینستاگرام دیده اید؟ شما هم می توانید از این عکس ها در لا به لای پست های خود استفاده کنید. از مشتریان راضی خود بخواهید همراه با محصولی که از شما خریده اند عکسی بگیرند و برای شما ارسال کنند تا در پیج قرار داده شود.

در بعضی از مواقع بهتر است با دادن هدیه ای به آن ها این درخواست را ازشان داشته باشید.

با این کار اعتماد دنبال کنندگان شما به کسب و کار و محصولات شما چندین برابر می شود.

17.برگزاری مسابقه

دنبال کنندگان خود را دعوت به شرکت در مسابقه کنید. با توجه به زمینه ی کاری خود هر چند وقت یک بار مسابقات جذابی برگزار کنید و از دنبال کنندگان خود بخواهید حتما در مسابقه شرکت کنند. جوایزی برای نفرات اول تا سوم در نظر داشته باشید تا شرکت کنندگان در مسابقه شما چند برابر شوند. بهتر است جوایز شما از محصولات و خدماتی که ارائه می کنید باشد.

18.معرفی افراد موفق

افراد موفقی که در حوزه کاری شما هستند را در اینستاگرامتان معرفی کنید و از دنبال کنندگان خود بخواهید او را دنبال کنند. برای جذاب تر شدن پست هایتان بهتر است بیوگرافی کوچکی از دستاوردها و کارهای مهمی که فرد موفق مورد نظر انجام داده است را بنویسید.

19.پست های خنده دار

از پست های خنده دار و طنز آمیز هم بهتر است هر چند وقت یک بار استفاده کنید. با این کار هم از یکنواختی پست های خود کم می شود و هم روابط دوستانه تری با دنبال کنندگان پیج خود برقرار می کنید.

20.پاسخ به سوالات

به سوالات یا مشکلاتی که دنبال کنندگان یا مشتریان شما دارند پاسخ دهید. ممکن است سوال یا مشکل خود را در دایرکت برای شما ارسال کرده باشند. بهتر است از آن اسکرین شات بگیرید و در کپشن مربوط به آن پست در مورد آن صحبت کنید.

برای مشاهده مقالات بیشتر به صفحه وبلاگ سر بزنید.

منبع: https://www.shopify.co.uk/blog/what-to-post-instagram-ideas

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

error: Content is protected !!
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟