انواع عکاسی صنعتی و معرفی آن ها

عکاسی صنعتی

انواع عکاسی صنعتی

همان‎طور که در مقاله قبل توضیح دادیم ، عکاسی صنعتی زمینه وسیعی است و انواع مختلفی از عکاسی زیر شاخه آن قرار می‎گیرند. در ادامه میخواهیم با بعضی از شاخه ‎های عکاسی آشنا شویم.

عکاسی تبلیغاتی

از عکاسی تبلیغاتی به طور کلی برای به نمایش گذاشتن یک کالا، خدمات، برند یا یک فرد در تبلیغات چاپی ، مانند : مجلات، روزنامه‎ ها، بروشور و…استفاده می‎شود. شما می‎توانید در وب‎سایت‎ ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات دیجیتالی و بیلبوردها شاهد استفاده از این نوع عکاسی برای تبلیغ یک کالا یا خدمات باشید. عکاسی تبلیغاتی یکی از محبوب‎ترین شاخه‎ های عکاسی است که هدف اصلی آن ترغیب افراد به خرید است.

عکاسی معماری و نمای داخلی

عکاسی معماری و نمای داخلی شامل عکس‎برداری از ساختمان‎ ها، بناها و نمای داخلی یک خانه یا رستوران یا هرگونه فضایی می‎شود. عکاسان این رشته از عکاسی ، با استفاده از تکنیک‎ های نورپردازی و عکاسی، زیبایی یک نما یا فضای داخلی آن را به تصویر می‎کشند. از این نوع عکاسی در تبلیغ رستوران ها، آپارتمان‎ ها برای وب‎سایت‎ های مشاوره املاک، خانه ‎ها و موارد متعدد دیگر برای جذب مشتری استفاده می‎شود.

عکاسی معماری و نمای داخلی
عکاسی معماری و نمای داخلی

عکاسی ماشین

یک عکاسی تخصصی در زمینه عکاسی ماشین ، توسط شرکت‎های ماشین‎ سازی و دلال‎ های ماشین به کار گرفته می‎شود که از یک برند جدید یا ماشین‎ های فعلی یک شرکت عکاسی کند تا بتوانند به کمک آن آگاهی مشتری از ویژگی‎ های یک ماشین و مزایایی که برای او به همراه دارد را بالا ببرند. با توجه به اشتیاق شدیدی که افراد به ماشین ‎ها دارند، عکاسی ماشین با سطح تقاضای بالایی روبرو است. این نوع عکاسی هرگونه ویژگی مهم و جدید را در یک ماشین به تصویر می‎کشد تا علاقه مشتریان به ماشین بیشتر شود.

انواع عکاسی صنعتی
عکاسی ماشین

عکاسی غذا

عکاسی غذا یک شاخه تخصصی از عکاسی صنعتی است. صنعت غذا همچنان صنعت محبوبی بوده است و در طول دهه‎ های گذشته با رشد سریعی روبرو شده است. بنابراین سطح تقاضا برای عکاس هایی که تصویر غذاها و منوهای مختلف را به یک شکل جذاب بگیرند، رو به افزایش است.

عکاسی غذا
عکاسی غذا

عکاسی محصول

عکاسی محصول، در یک شرکت تولید کالا باید بسیار جدی گرفته شود. از طریق تصاویر عالی که از یک محصول گرفته می‎شود، یک شرکت می‎تواند کالا را بین مشتریان تبلیغ کند و شانس خرید را بالا ببرد. شرکت‎ های تولید کالا چندین دهه است که از این نوع عکاسی استفاده می‎کنند و این شاخه از عکاسی به سطح بالایی رسیده است. این نوع عکاسی صنعتی برای تبلیغ ویژگی‎ ها و مزایای مختلف یک کالا بسیار مهم است و می‎تواند ویژگی‎ بی‎ نظیر یک کالا را به تصویر بکشد.

عکاسی محصول
عکاسی محصول

عکاسی خبری

عکاسی خبری هنر گرفتن عکس‎ هایی است که از نظر خبری ارزش بالایی دارند. معمولا این نوع عکاسی در خصوص مباحث روز است تا اخبار با مدرک به تصویر کشیده شوند. گرفتن عکس‎ های خبری همیشه ساده نیست و گاهی اوقات عکاس خبری باید با خطراتی که زندگی او را تهدید می‎کند، روبرو شود. این دسته از عکاس‎ ها یک رویداد مهم یا شادی‎های جاری در دنیا را ثبت می‎کنند و از این نوع عکس ‎ها در کانال‎ های خبری، پرتال‎ های خبری آنلاین و جاهای متعدد دیگر استفاده می‎شود تا حقیقت یک واقعه یا ماجرا به گوش همه رسانده شود.

عکاسی ورزشی

این نوع عکاسی مهم ‎ترین، جالب‎ ترین و حساس‎ ترین اتفاقات در دنیای ورزش را ثبت می‎کند. از عکس‎های ورزشی در نوشتن اخبار ورزشی، اخبار مربوط به بازیکنان و تحت پوشش قرار دادن وقایع یک رویداد ورزشی استفاده می‎شود. در عکاسی ورزشی از دوربین‎های بی‎نظیری استفاده می‎شود که می‎توانند از بازیکنان در حال ورزش تصاویر فوق العاده بگیرند.عکاسی ورزشی شاخه دیگری از عکاسی صنعتی است که در دنیای ورزش با سطح تقاضای بالایی روبرو است.

عکاسی ورزشی
عکاسی ورزشی

عکاسی جواهرات

عکاسی جواهرات در قلب صنعت جواهرات قرار می‎گیرد. هر جنبه زیبای یک حلقه، دستبند و گردنبند به شیوه ه‎ای مختلف به تصویر کشیده می‎شود که مشتری از جذابیت آن شگفت‎ زده شود. شرکت‎های جواهرسازی یا افراد دست اندرکار در این صنعت از عکس جواهرات در بروشورها، مجلات، تبلیغات دیجیتالی، بیلبوردها و کانال‎ های رسانه های اجتماعی استفاده می‎کنند.

عکاسی جواهرات
عکاسی جواهرات

در ذهن صاحبان بسیاری از کسب و کارها این ذهنیت وجود دارد که “خودمان کارها را انجام می‎دهیم”، ولی زمانی که بحث عکاسی برای تبلیغ به میان می‎اید، انجام این کار تنها باید از سوی افراد حرفه‎ ای انجام شود. زمانیکه قصد استفاده از عکس‎ها در وب‎سایت، بیلبوردها، تبلیغات چاپی یا رسانه های اجتماعی را داشته باشید، عکاسی حرفه‎ ای و جذاب باعث افزایش شهرت کسب و کار شما می‎شود.

اگر میخواهید از کسب و کارتان در انواع عکاسی صنعتی، عکس های لوکس و حرفه ای داشته باشید، کافیست عکاسی خود را به عکاسان متخصص شرکت تبلیغاتی حیطه نما گستر بسپارید.

شرکت تبلیغاتی حیطه نما گستر

برای مشاهده مقالات بیشتر به صفحه وبلاگ سر بزنید.

منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/Photography

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟