چگونه پیج اینستاگرام را در گوگل ثبت کنیم؟

اینستاگرام و گوگل

اینستاگرام یکی از قویترین پلتفرم های دنیای مجازی و بهترین روش برای دیده شدن و بازاریابی است.

برای اینکه افراد بیشتری بتوانند اکانت شما را در اینستاگرام دنبال کنند لازم است که پیج شما در موتورهای جستجو بهینه سازی شود.

در این مطلب میخواهیم با چند گام ساده امکان ثبت شدن پیج اینستاگرام در گوگل را به شما آموزش دهیم.

اینستاگرام در گوگل
ثبت اینستاگرام در گوگل

مراحل ثبت پیج اینستاگرام در گوگل

برای اینکه بتوانید پیج خود را در گوگل ثبت کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در مرحله اول اطمینان حاصل کنید که پیج اینستاگرام شما در حالت پابلیک (عمومی) قرار دارد و هر کسی می تواند به محتوای آن دسترسی داشته باشد. این دقیقاً چیزی است که شما به آن نیاز دارید.
  • در مرحله دوم باید برای پیج اینستاگرام خود شبکه های اجتماعی راه اندازی کنید. شما اجازه دارید تا در گوگل از بخش schema.org استفاده کنید و پروفایل های خود را در شبکه های اجتماعی آنجا معرفی کنید. اگر بخشی از knowledge Graph صفحه جستجو به شما تعلق داشته باشد حساب کاربری پیج اینستاگرام شما در آنجا در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
  • در مرحله سوم نام کاربری خود را به گونه ای انتخاب کنید تا مهمترین اطلاعات پیج شما در آنجا دیده شود. از آنجایی که تایتل تگ اینستاگرام به صورت اتوماتیک از اطلاعات پروفایل شما ایجاد می شود بهترین راه برای گنجاندن اطلاعات در تایتل تگ اینستاگرام قراردادن آنها زیر نام پروفایل است.
  • در مرحله چهارم باید یک بیو بنویسید و تا می توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید. حتی می‌توانید هشتگ را نیز در بیوی خود بگذارید و این برای کاربرانی است که بیش از یک پیج در اینستاگرام دارند. شما باید حساب ویژه ای روی بیو باز کنید زیرا این متن از اینستاگرام تنها متنی است که می تواند در گوگل کرول شود. البته باید بدانید که بیش از ۱۵۰ کاراکتر را در نمیتوانید در بیو بگنجانید.
  • در مرحله پنجم سعی کنید که با ویدیوها و عکس های خود مانند تایتل تگ رفتار کنید و زیر عکس ها از کلمات کلیدی به عنوان کپشن استفاده کنید. وقتی که اینستاگرام برای پست شما صفحه باز می کند عکس شما به همراه تایتل تگ آن قابل رویت است.
  • در مرحله ششم بهترین کار این است که پست های خود را به صورت مستقیم کپی لینک کنید. از آنجایی که لینک های اینستاگرام برای گوگل لینک های واقعی به شمار نمی روند بهترین کار این است که لینک پست های خود را در شبکه های اجتماعی مختلف قرار دهید تا افراد بیشتری بتوانند از پیج شما دیدن کنند.

نتیجه ثبت اینستاگرام در گوگل

گوگل یکی از پربازدیدترین موتورهای جستجو را دارد و ثبت کردن پیج اینستاگرام در آن به افزایش بازدیدکنندگان بسیار کمک می کند. از طرفی هم ثبت کردن اکانت اینستاگرام در گوگل کار ساده‌ای نیست زیرا نه گوگل و نه خود اینستاگرام اجازه ایندکس شدن محتوای پیج را نمی دهند، ولی این مشکلی نیست که نتوان آن را حل کرد. به طور کلی اینستاگرام برنامه ای است که بر پایه جاوا اسکریپت ساخته شده است ولی استفاده از مرحله هایی که در این مطلب گفته شد به شما کمک می کند تا پروفایل و پست های شما در نتایج جستجو برای افراد مختلف نشان داده شوند و بازدید آنها از پیج شما افزایش پیدا کند.

شرکت تبلیغاتی حیطه نما گستر

برای مشاهده مقالات بیشتر به صفحه وبلاگ سر بزنید.

منبع: https://help.instagram.com/147542625391305

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

error: Content is protected !!
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟